Ako vyplniť deťom čas cez prázdniny


Prázdniny sú čas, na ktorý sa úpenlivo tešia všetci školáci. Netrpezlivo v kalendároch odškrtávajú posledné školské dni, aby už konečne nastali tie vytúžené dva mesiace oddychu. Kým deti sa tohto času nemôžu dočkať, mnoho rodičom prázdniny spôsobujú problémy navyše. V práci si nemôžu vziať toľko dovolenky, aby nimi pokryli celé prázdninové obdobie a tak hľadajú možné alternatívy, kde by ich deti mohli tráviť čas.

holčička

1. Starí rodičia

Poslať deti cez prázdniny na dedinu ku babičke a deduškovi býva asi to najtradičnejšie riešenie. Starí rodičia sa o deti s láskou postarajú a detičky sú nadšené novým prostredím, kde sa môžu dosýta hrať na dvore či lúke a zapojiť sa aj do bežných vidieckych pracovných činnosti, ako napríklad kosenie trávy, hrabanie sena či polievanie záhonov v záhradke. Navyše niet lepšej pochúťky, ako keď babka navarí jedno zo svojich legendárnych jedál a k tomu upečie vynikajúce buchty či koláč, po ktorom o chvíľu zostanú už iba omrvinky.

děvče

2. Letný tábor

Tábor je takisto dokonalejším miestom, kde by vaše dieťa mohlo stráviť letný týždeň. V bohatej ponuke si stačí vybrať vám vyhovujúci a hromada animátorov zabezpečí vášmu potomkovi týždeň plný zábavy, hier, adrenalínu, dobrodružstva, slnka a smiechu. Ako bonus si tam váš syn alebo dcéra určite nájde nových kamarátov, ktorí nikdy nie sú na škodu. Keď sa tábor skončí a vy prídete po svoju ratolesť, uvidíte, že sa mu ani nebude chcieť ísť domov. V prípade, že je vaše dieťatko na nočné tábory ešte príliš malé alebo ho chcete mať na noc doma, poobzerajte sa po denných táboroch, kde sa perfektne zabaví počas vášho pobytu v práci.

holky

3. Voda, kúpalisko, more

Aj vy si však určite chcete cez leto oddýchnuť a nejaké tie dovolenkové dni si počas prázdnin isto vybavíte. Vtedy vám už nič nebráni k návšteve kúpaliska, kde sa môžete do chuti vyblázniť. Naplánovať si však môžete aj letnú dovolenku v zahraničí. Chorvátsko a Bulharsko patria k najčastejším letným destináciám Slovákov hlavne kvôli ich výhodnej cenovej ponuke. Slnko, pláž, more – ideálna kombinácia pre dokonalý oddych po náročnom pracovnom roku.