Míňajte peniaze na koníčky


Keď raz máte nejaký koníček, len málokedy sa stane, že by vás absolútne nič nestál. Väčšinou to je práve naopak, pretože do svojich milovaných koníčkov a hobby investujete skutočne najviac peňazí. Dajte si však pozor na to, aby ste neutrácali za úplné hlúposti, ako sa to poslednú dobu ľuďom často stáva. Je jasné, že aj majster tesár sa raz utne a každý občas urobí hlúposť a kúpi niečo, čo by jednoznačne nemal. Ale skutočne by ste si mali dávať pozor, čo kupujete, hlavne vtedy, keď je váš koníček nákladný aj bez toho. Pekným príkladom je, keď si kupujete udice na ryby. Sám o sebe je tento koníček skutočne len pre fajnšmekrov, práve preto by ste mali kupovať kvalitu nad kvantitu. Každý skúsený rybár by vám povedal, že je lepší mať jeden poriadny prúd ako desať nepoužiteľných.

rybářská udice

Aký máte názor na míňanie peňazí na vaše koníčky? Ľudia často nerozumejú, prečo sú niektorí ochotní zaplatiť za niečo, čo ich baví. Nám je to však úplne jasné a vám by to malo byť tiež. To je, ako keby ste sa pýtali, prečo vášniví lyžiari míňajú ohromne veľké peniaze len na to, aby si mohli tri dni zalyžovať v Alpách v Rakúsku. Je to niečo skutočne jasné a je zvláštne, že sa nad tým niekto vôbec zamýšľa.

rybář u moře

Rodičia taktiež veľmi často odmietajú dať svojim deťom peniaze na ich hobby a koníčky. Myslíte si, že toto je riešenie? Verte tomu, že v konečnom dôsledku by ste mali byť radi, že vaše dieťa nejaký koníček vôbec má a že nepozerá celé dni len do počítača. Aj to je totižto realita dnešnej doby. A verte tomu, že keď v ranom veku investujete do jeho záľub, sto ráz sa vám to vráti hlavne v puberte, kedy sa vaše dieťa nebude flákať po vonku s grázlami, ale radšej svoj voľný čas investuje do toho, aby sa zdokonaľoval v tom, čo ho naozaj baví a napĺňa. Tak čo rodičia? Už vám nie je škoda dať nejaké to euro navyše do záľuby vášho dieťaťa, no nie?