Nadčasová biela farba – ako vybrať správny odtieň pre vaše steny

Správny odtieň bielej
Výber správneho odtieňa môže byť náročnou úlohou. Od krémových bielych až po veľmi bledé, môžete nájsť obrovskú škálu odtieňov s rôznymi podtónmi, ktoré vytvoria v priestore výrazný vzhľad.
Dokonca aj farby kariet môžu byť zavádzajúce – dosť často zistíte, že farba vyzerá viac či menej pigmentovane, ak sa aplikuje na veľkú plochu a presný odtieň bude ovplyvnený poklesom svetla, veľkosťou a dokonca aj obsahom miestnosti.
Ak maľujete steny biele, je dôležité zvážiť, ako sa bude odrážať váš nábytok a okolie. V každom priestore je vhodná biela farba, stačí nájsť ten odtieň, ktorý najlepšie pracuje pre váš interiér. Dostaňte malú vzorku farby na stenu a skontrolujte ju v troch rôznych časoch dňa, aby ste videli, ako sa mení, keď sa slnko pohybuje po oblohe.

bílý nábytek

Ako zdobiť s odtieňmi bielej
Ako vedia interiéroví dizajnéri, biela miestnosť maľovaná úplne v jednom plnom odtieni môže vyzerať plocho a bez okrajov. Namiesto toho skúste kombinovať jemné variácie, drevo a stropy, aby ste zvýšili proporcie miestnosti. Na strop použite najjasnejšiu bielu, aby ste získali dojem výšky a trochu tmavšie odtiene, aby ste poukázali na zaujímavé detaily.

Zistite, aké farby ste zvolili, potom jednoducho prejdite svojou zvolenou paletou, aby ste našli biely tón s náznakom vášho zvoleného odtieňa. Tá bude kontrastovať s farbou steny, zatiaľ čo bude mať mäkký prechod zo stien na drevo a stropy. 

bílá kuchyň

Odtiene bielej – chladné a teplé tóny
Všetky odtiene bielej farby sa správajú odlišne, takže používajte ako východiskový bod čistú brilantnú bielu farbu a umiestnite jemné variácie odtieňa vedľa nej, aby ste odhalili ich skutočnú povahu.
V závislosti od svetla, ročného obdobia a umiestnenia miestnosti môže mať biela farba rôzne odtiene modrej, šedej, žltej a červenej. Napríklad severné svetlo je často tmavšie a slabšie, takže teplý biely odtieň bude fungovať najlepšie a v miestnosti vytvorí útulnú atmosféru.