Schudnite rýchlejšie a účinnejšie s ketodiet

Možno to poznáte. Človek si povie, že sa rozhodne schudnúť a pritom skúsi nejakú diétu. Lenže tá nemusí byť správna. Buď ju po čase prestaneme chcieť dodržiavať alebo nebude prinášať požadované či rýchle účinky. To následne zvyčajne vedie k tomu, že to všetko vzdáme a začneme jesť všetko, čo sa nám dostane pod ruky. V dotyčnom stravovaní nám teda chýba nejaký logický a funkčný systém, ktorý by sme vedeli dodržiavať.

citrón, zuby

V stručnosti vedia byť neefektívne hlavne diéty, pri ktorých cítime ako keby nekončiaci hlad. To sú takisto tie, po akých už po doslova pár dňoch začneme cítiť vyčerpanosť a slabosť, čo rozhodne nie je pozitívnym znamením pre naše zdravie, ale aj celkovú kondíciu. Vtedy je veľmi pravdepodobné, že to vzdáme a naštartujeme sa zas do iného extrému, kedy si s chuťou a naraz doprajeme všetko, čo sme za túto dobu zanedbávali. A zo všetkého najviac je frustrujúci ten stav, kedy aj napriek pocitom hladu a vystaveniu sa týmto rizikám neprichádzajú účinky v požadovanej miere!

Predstavme si teda radšej typ diéty, ktorý káže o pravidelnom a sýtom stravovaní, no je premyslený a orientuje sa skôr na percentuálny príjem sacharidov, tukov a bielkovín. Je ním ketodiet.

Inak známa aj ako ketogénna, nízko sacharidová, bielkovinová či proteínová diéta, čo más spoločný cieľ a tým je najmä znížený príjem sacharidov. Na druhej strane je však vo zvýšenej miere povolená konzumácia potrebných bielkovín, resp. proteínov.

vidlička, jedlo

Pri každej diéte musíme rátať s faktorom, akým je úbytok svalstva. Bielkoviny sa ale snažia túto stratu minimalizovať a ich príjem dokáže udržiavať svalstvo vo veľmi dobrej kondícii. Takisto aj náš chrup, dôležité funkcie tela a skvalitňujú činnosť metabolizmu.

  • Zvýšeným príjmom proteínov a naopak minimalizovaním sacharidov sa už po pár dňoch od začatí diéty v tele vytvorí ketóza. Tá má za následok produktívnejšie spaľovanie a úbytok tukových zásob v tele.