Využitie led v domácnosti

Pri osvetlení vašej kancelárie v práci je nutné myslieť na to, že farba svetla ovplyvňuje pracovný výkon a náladu zamestnancov. Na prácu v kancelárii sa teda najlepšie hodí biela farba svetla, ktorá je veľmi blízka dennému svetlu a povzbudzuje tak pracovný výkon.

 

farebne led

Ak vo vašej kancelárii používate obyčajné klasické žiarivky, možnou alternatívou je ich výmena za LED žiarivky, ktoré dokážu usporiť až 50% elektrickej energie. Navyše nebzučia, neobsahujú škodlivé látky, svietia okamžite a nie sú náchylné na otrasy či nízke teploty.

Stávajúce svietidlá je možné nahradiť úspornými svietidlami s LED technológiou

Vo vašej kancelárii hrajú úlohu dva zásadné parametre. Farba svetla, ktorá by z pravidla mala byť biela (denná alebo tiež neutrálna). Teplá biela vás uspí, zatiaľ čo studená nie je vhodná pre unavené oči. Preto tieto dve farby nie sú pre prácu vhodné. Druhým parametrom je hladina osvetlenia. Tá by mala byť dostatočne intenzívna, pri práci by ste rozhodne nemali žmúriť. Ak zariaďujete novú kanceláriu, je vhodné osloviť odborných predajcov, ktorí vám ponúknu výpočet hladiny osvetlenia.

led osvetlenie

 

Kancelária alebo pracovňa

Dôležité je rozdeliť prácu doma a vo vašej kancelárii. Pokiaľ sa jedná o domácu pracovňu, je možné, že pri práci chcete relaxovať. Potom je možné zvoliť teplé svetlo, ktoré nemusí byť tak intenzívne ako v kancelárii.

Každý pracovný stôl by mal mať polohovateľnú lampičku

LED osvetlenie pracovne

Na žiadnom pracovnom stole by nemala chýbať klasická veľká stolová lampa. LED lampička alebo led reflektor, ktorú ponúkame, je skvelou voľbou pre každý stôl. Je možné si vybrať z 3 farieb svetla a 5 stupňov jasu, každý si môže teda zvoliť také svetlo, aké jemu i jeho očiam najviac vyhovuje. Okrem týchto funkcií je lampička vybavená displejom s časom, dátumom, teplotou a budíkom.