Ako trávite voľný čas?

To ako trávite chvíle mimo práce o vás i vaše osobnosti veľa napovie. Ak nemáte žiadne záľuby, potom je niekde problém. Cítite sa frustrovaní, bez nálady akoby bez  života, pretože okrem povinností a práce ho nenapĺňa nič iné.
Zmeňte to. Keďže ide leto a neviete čo by vás bavilo, čo tak začať prechádzkami do prírody či do parku. Skúste si nájsť cestu domov z práce tak, aby ste išli cez park alebo si urobte okružnú prechádzku. Začnite tráviť viac času v prírode a možno zistíte že turistika je pre vás to pravé orechové. Slovensko je krásne a jeho hory  lesy ako i skaly majú ozaj čo ponúknuť.

rybaření

Ak ste menej aktívny typ, čo tak skúsiť rybárčenie? Tu nemusíte prechádzať náročnými terénmi  a utriedite si nielen myšlienky ale nájdete i pokoj pretože budete sedieť v tichu obklopený prírodou a jazerom.
Ďalším hobby môže byť i čítanie. Zaregistrujte sa do knižnice vo vašom meste a uvidíte ako sa vám obohatí život o množstvo informácii ktoré získate z kníh. Okrem kníh môžete získať i priateľov z knižnice s ktorými budete mať rovnaké témy na rozhovor.

kurz jogy

Ak ste predsa len aktívnejší typ, leto je ako stvorené nato aby ste začali športovať. Čo tak vytiahnuť korčule či bicykel? Alebo nájsť vo svojom okolí priestor, kde by ste mohli chodiť behávať? Ak ste už starší a na beh si netrúfate vhodnou alternatívou je nordic walking kedy praktizujete rýchlu chôdzu s palicami.
  Vhodnou možnosťou trávenia času sú i rôzne kurzy. Môžete začať navštevovať jazykovú školu a učiť sa nový jazyk. Tu taktiež získate množstvo priateľov v podobe spolužiakov. Alebo kurz jogy. A čo tak pridať sa do bežeckého klubu? Okrem športových spolkov sú i rôzne kurzy, napríklad hrnčiarsky alebo vás naučia štrikovať, maľovať, kurz umelých nechtov – možností je naozaj neúrekom.
Dôležite je nebáť sa začať, na začiatku prídete do kontaktu s ľuďmi z ktorých sa môžu stať vaši priatelia a koniec koncov obohatíte si život o nové skúsenosti.