Bezpečnosť je v dome prvoradá

Domov musí byť v prvom rade bezpečný. Musíte sa v ňom cítiť pohodlne, príjemne ale hlavne bezpečne. V prvom rade myslíte na bezpečnosť ak máte doma deti, obzvlášť tie najmenšie. Pre nich je nebezpečné úplne všetko. Musíte na každý roh stola či skrinky nasadiť mäkkú násadku aby ste tak zabránili zraneniu hlavy či inej časti tela. Ďalej potrebujete osadiť detské poistky všade tam kde nechcete aby sa vaše dieťa dostalo, napríklad do skrinky s čistiacimi prostriedkami, nožmi či inými nebezpečnými vecami.

zavazadlo

Všetky nebezpečné veci držte čo najďalej od vašich detí a hlavne udržujte dom v čistote. Nebezpečenstvo nečíha len v podobe rôznych úrazov ale aj v podobe otráv či chorôb. Deti často všetko chytajú do rúk a taktiež si to dávajú do úst aby to ochutnali. Vtedy môže dôjsť k rôznym infekciám či chorobám, ktorým sa dá predísť vhodnou dezinfekciou. Taktiež svojim deťom zamedzte prístup na schody či iné miesta, z ktorých by mohli spadnúť.

No sú aj iné veci v dome, na ktoré častokrát zabúdame a prídeme tak k úrazu, nie len deti si vedia v dome ublížiť, ale aj dospelí, ktorí si myslia, že im sa nikdy nič nestane. Hlavne v čase výstavby domu sa musí dbať na bezpečnosť. Častokrát ak staviate dom svojpomocne, môžete prísť k úrazom. Na všetko si musíte dávať pozor, hlavne ak ešte nemáte zábradlia pri vašich schodoch vo vnútri alebo na vašich terasách či balkónoch. Vtedy je nebezpečenstvo najväčšie, hocikedy sa môže pritrafiť nešťastie v podobe pádu z výšky. Následky môžu byť fatálne, preto si dávajte veľký pozor a osaďte zábradlie čo najskôr.

dítě

Pre každý prípad musíte mať doma plne vybavenú lekárničku. Musí obsahovať všetky obväzy, leukoplasty, dezinfekcie ba dokonca aj lieky od bolesti. Hlavne majte doma letáky s prvou pomocou aby ste vedeli čo robiť v prípade nehody. Nikdy neviete čo sa môže stať, preto sa pripravte na všetko.