Musí sa upratovať každú sobotu?


Upratovanie je väčšinou pre každého totálna nočná mora. Len málokto si to vie poriadne užiť, tým si môžete byť istý. Je však jasné, že to väčšinou už ako keby spravidla viac baví ženy. Na druhej strane, prečo by to malo byť také ťažké, no nie? Takmer každý človek má v hlave zafixované, že sobota je deň, ktorý by sme mali venovať upratovaniu. Už odmalička nám naše mamy vtĺkali do hláv, že upratovanie je jednoducho základ. To je dôvod, prečo ho väčšina z nás začala neznášať už v takej skorej dobe. Každý z nás si chce v sobotu aspoň trochu oddýchnuť, je to proste deň, ktorý chceme stráviť v pohode a v pokoji. Nechceme ho celý premárniť upratovaním.

mrakodrap
 
Je jasné, že občas potrebujete, aby bol váš domov vyluxovaný. Rozhodne však nemusíte každý týždeň v sobotu od rána do večera behať po dome alebo po byte s handrou v ruke a s vysávačom. Existujú aj iné spôsoby, ako nechať váš domov uprataný aj bez toho, aby ste celý deň upratovali. Možno ste už o niektorých z nich počuli, no môžete si byť istý, že tieto rady zabezpečia to, že váš domov bude vyzerať upratane a jediné, čo budete musieť urobiť je, že ho v sobotu celý prebehnete vysávačom.

bílá kuchyně
 
Čo je základ? Základom je, aby ste mali doma čo najviac úložného priestoru. Nič si zbytočne nikdy nevystavujte, radšej všetko odložte do krabíc alebo do šuflíkov. Keď bude všetko poodkladané, všetko bude vyzerať upratane. Majte rozložených čo najmenej vecí a práve to vás odbremení od neustáleho odkladania. Taktiež je dôležité, aby ste všetko okamžite dávali na svoje miesto. Každá vec, ktorú doma máte musí mať svoje miesto, len tak dosiahnete to, že bude všetko presne tam, kde má byť. Napríklad, keď periete, hneď prádlo po vysušení poskladajte a odložte do skrine. Keď bude mať všetko svoje miesto, môžete si byť istý tým, že budete mať skutočne všade poriadok.