Do akej miery sme závislí na internete?


Internet bol kedysi skoro neznámym pojmom, každopádne sa z jeho využitím stretlo len pár ľudí, ktorých práca to vyžadovala. V ranných začiatkoch šlo o vedeckých pracovníkov či americkú armádu, neskôr o začínajúcich podnikateľov alebo ľudí, ktorí chceli prezentovať touto formou svoje služby. Okrem nich sa pridalo len pár zvedavcov, ktorých zaujímali počítače, no vtedy šlo o drahšiu záležitosť a každý počítaču nerozumel, mhoho ľudí sa ho bálo použiť. „Stojí to toľko peňazí a ešte to aj pokazím!“ Mysleli si. No ako vieme, internet a počítač, mobilné zariadenia, sú dnes neodmysliteľnou súčasťou našej spoločnosti a denne s nimi operuje skoro každý. Už dokonca aj starší ľudia. Ich moderná podoba je praktická, prehľadná, so začiatkami sa to skoro nedá zrovnať. Dnes je forma používania internetu skutočne jednoduchá a za malú chviľku sa ju naučí každý a väčšine sa zapáči. Vlastne dnešná spoločnosť pomocou internetu a aplikácií dá sa povedať, funguje a je od nich dokonca závislá. Týždeň bez pripojenia by nám pripadal ako večnosť.
obchodní schůzka
Dnes formou internetu nenájdeme iba komerčné stránky. Nájdeme množstvo služieb, informácií a zábavy zdarma. Jedná sa o stránky a apikácie, ktoré denne využívame, ako Youtube, Gmail, Twitter, Facebook,…
muž na lavičce
Kedysi ľudia navštevovali hlavne Youtube a serveri, ktoré im umožnia sťahovať zdarma hudbu či filmy. Takisto bolo populárnym hrať pomocou servera proti sebe počítačové hry ako Counter Strike či Quake 3 Arena. A kto by nezabudol na Pokec.
Dnes má však využitie internetu opäť inú podobu, využívame ho na potrebnejšie veci. Napríklad na socializáciu, komunikáciu, kedy na nás ostatní na sieti čakajú a ak sa neozveme, berú to dokonca ako urážku. Takisto ak niečo vybavujeme, vždy nám príde nejaký potrebný e-mail. Už je to taká samozrejmosť, ako kedysi mobil. 
pracovní stůl
Zoberme si dnes aj také mobilné zariadenia. ich služby ako Google Play, ktoré nám ponúkajú množstvo potrebných aplikácií, fungujú pomocou internetu. A dnes ľudia tieto aplikácie ako Facebook a podobne, využívajú každú voľnú sekundu. Veď vidíme, že ich zrak je stále v ich mobilnom zariadení.
•        Je to zrejme jasné, pomaly no isto sme sa stali od internetu ako spoločnosť závislí.