Je lyžovačka dovolenkou?


Lyžovanie dnes patrí medzi obľúbené zimné športy pre mladých aj starších. Deti sa učia už odmala lyžovať, aby si vedeli užiť lyžovačku s rodičmi. Ten, kto sa nenaučí lyžovať ako malý, má to ťažšie. Chlap ani nie, ale dievčatá väčšinou trápi väčší pud sebazáchovy a práve preto sa boja.
Ale aj napriek tomu sa to dá nejako zvládnuť. Ale môj priateľ tvrdí, že si najlepšie oddýchne doma. Že keď niekam ideme na dovolenku tak si tam neoddýchne, pretože sú s tým spojené rôzne starosti. A preto keď nikam nemusí ísť, tak je to vraj lepšie a oddýchne si. Že doma síce musí robiť, ale aj tak si psychicky oddýchne od všetkých bežných starostí a nemusí na ne myslieť. Na hocijakej dovolenka sa musí zaoberať rôznymi vecami a moc si neoddýchne.

lyže

Takže ako to vlastne je?

Dovolenka by nikdy nemala byť nútená. Dovolenka by mala byť dobrovoľná a každý by ju mal stráviť tam, kde chce. Samozrejme, možno aj sám, ak sa na to cíti, ale potom môžu ostať ostatní smutní. Ale to si už musíte vybaviť vy dvaja partneri medzi sebou.
O rodinnej dovolenke by mali rozhodovať hlavne dospelí a nie deti. Pretože keď necháte deti rozhodovať za seba, keď trošku vyrastú, začnú vám skoro doslova skákať po hlave. Treba si udržiavať autoritu a nenechať ich rozhodovať o záležitostiach, o ktorých majú rozhodovať dospelí ľudia. Pretože hlavne dospelí si potrebujú cez dovolenku oddýchnuť a načerpať nové sily.

lyžování

Takže je lyžovačka dovolenkou?

Záleží na tom aký je daný človek. Keď si oddýchne pri lyžovaní, kľudne môžete vyraziť, najlepšie nie niekde ďaleko, aby ste sa cestou veľmi neunavovali. Alebo choďte s niekým iným, kto vás odvezie a nemusíte si robiť starosti so šoférovaním. Ak máte malé deti, dobre si premyslite, či sa dáte na to ich učiť lyžovať. Najlepšie urobíte, ak im zaplatíte inštruktora alebo ich ešte pred samotnou dovolenkou naučíte lyžovať niekde v domácom prostredí. Tak si tú dovolenku užijete aj vy.