Objavte klenot Juhoafrickej republiky – Kapské mesto

Kedysi zásobovacia stanica holandských lodí plávajúcich po vzácne koreniny, látky a tovar do Indie, Číny a Japonska, dnes prosperujúca metropola južnej Afriky. Teplé stredomorské podnebie s v priemere s 3100 hodinami slnečného svitu ho priam predurčujú k rozmanitosti a pestrosti.

kapské město
 
Pred plánovaním okružnej cesty po zaujímavostiach Kapského mesta si predovšetkým zabezpečte dôležitú „vstupenku/kartu“ na rôzne atrakcie a do národných parkov Capetown Pass s výraznými zľavami alebo aj bezplatnými vstupmi. Ušetríte nielen peniaze ale aj drahocenný čas. Karta vám okrem iného zabezpečí aj vstup do unikátnej botanickej záhrady Kirstenbosch alebo sa môžete previezť legendárnou lanovkou až na vrchol dominanty mesta – Stolovú horu.

constantin
 
Pre milovníkov dobrého jedla a vína sa určite oplatí návšteva Groot Constantia kde môžete ochutnať tú pravú južnú Afriku v podobe nielen kvalitných vín, tradičných jedál ale aj čokolády. Táto najstaršia koloniálna vinárska usadlosť funguje už od roku 1685 a vinári tu produkujú lahodné vína typov Blanc de Noir, Chardonnay či Shiraz.
 
Ešte ste si nikdy nezaplávali s tučniakmi v ich prirodzenom prostredí? Na pláži Boulders máte túto možnosť doslova na dosah ruky. Tri nedotknuté, chránené pláže s obrovskými balvanmi, bielym pieskom a milými čiernobielymi zvieratkami vo frakoch vás očaria a vyvolajú úsmevy na tvári.
Za vstup na pláž sa samozrejme platí a vyžaduje sa prísna disciplína turistov.
 
Okrem návštev múzeí a rôznych parkov, záhrad Kapské mesto ponúka aj také výnimočné zážitky ako tandemový paragliding, vyhliadkový let s vrtuľníkom, možnosť previezť sa na motorkách Harley Davidson cez pohorie Chapmans Peak alebo vyskúšať špeciálne kolobežky prispôsobené na jazdu po náročných horských chodníkoch (Scootours).

afrika
 
Ešte jedna oblasť sa tu môže popýšiť jedinečnosťou aká vo svete nemá obdoby. V prirodzenom prírodnom prostredí, ktoré sa rozprestiera v dolinách a úbočiach medzi mestami Clanwilliam a Port Elizabeth severovýchodne od Kapského mesta rastie vo vzájomnej symbióze niekoľko tisíc druhov endemického kvetenstva. Toto územie je tak výnimočné, že bolo zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Nájdete ho pod názvom „fynbos“. Rozhodne tam zájdite, určite neoľutujete!