Podporte zdravie vášho žalúdka!

Náš každodenný život býva bohužiaľ často ovplyvňovaný negatívnymi vplyvmi prostredia. Sem zaraďujeme napríklad ja zdravotné ťažkosti, ktoré sme nejakým spôsobom získali zo stravy. Asi každý z nás sa už niekedy stretol s veľkými bolesťami žalúdka či nepríjemnými tráviacimi ťažkosťami. Dokážu nás načas úplne vyradiť z bežného života a musíme kvôli nim ostať doma.

Síce na dnešnom trhu nájdete množstvo medikamentov, ktoré pomáhajú proti takýmto problémom, len pár z nich je naozaj účinných a nezaťažujú iné orgány. Ak hľadáte niečo na prírodnej báze, rozhodne by ste mali poznať výživové doplnky pod názvom probiotiká.

tráviaca sústava

Najlepšie probiotiká na žalúdok vám pomôžu narovnať bakteriálnu nerovnováhu v tráviacom trakte, pomôžu vám obnoviť prospešné baktérie a samozrejme vyriešiť problémy so žalúdkom. Probiotiká sa užívajú najmä pri antibiotickej liečbe. Dôvod je taký, že antibiotiká zabíjajú všetky baktérie v tele. Takže síce vyliečia vašu bakteriálnu chorobu, no okrem toho zabijú aj prospešné baktérie, bez ktorých nemôže trávenie správne fungovať.

Samozrejme, že sú probiotiká lepšie aj ako prevencia, pretože ako sme už spomenuli, narovnávajú rovnováhu v tele. Sú skvelé aj pri liečbe ženských problémov ako sú vaginálne mykózy či kvasinky. Okrem toho pomáhajú na imunitu, preto sú vhodné hlavne na jeseň a na zimu. Sú skvelým pomocníkom aj na podporu pamäte, zraku či mozgovej funkcie.

bolesť brucha

Ich cena je rozličná, závisí od toho, aké konkrétne probiotiká si určíte vy sami. Jedno balenie však v priemere stojí asi 17 eur, no môžete si zakúpiť aj viac balení, čo sa vám oplatí o niečo viac. Existujú aj špeciálne balíčky s vitamínmi, preto je len na vás, čo práve potrebujete.

Probiotiká na žalúdok sa oplatí mať vždy po ruke a preto neváhajte a dodajte ich do vašej povinnej lekárničky. Určite to neoľutujete!