Poznáte výhody a eleganciu skleneného zábradlia?

Kamenné, drevené alebo mramorové schody spolu s ťažkým kovovým zábradlím plným ornamentov patria k historickým skvostom, ktoré nám zanechali predchádzajúce generácie. Sú historickou pamiatkou a spomienkou na architektúru predchádzajúcich storočí.

stairs-1054483_640

Výrazne rýchlejšia moderná doba a architektúra má rada svetlo, vzdušnosť a ľahkosť. Tomu sa prispôsobujú všetky prvky aj vrátane schodiska a zábradlia. Nielen architektúra, ale aj bezpečnostné normy určujú charakter zábradlia a jeho prevedenia.

Zabradlie na schody https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ ponúka rôzne možnosti realizácie zábradlia aj vrátane sklenených zábradlí, ktoré splnia prísne kritéria bezpečnosti a aktuálne trendy architektúry. Sú moderným, elegantným a až priam luxusným doplnkom schodiska so zachovaním všetkých požadovaných funkcií zábradlia. Presne určujú a ohraničujú priestor, kam môžeme vstúpiť, jasne naznačujú bezpečnostnú líniu schodiska a zároveň sú pohodlné a pevné, aby nám boli podporou.

Sú rôzne ukotvené, v ponuke je forma čelového a lebo vrchného ukotvenia v podobe bodových úchytov z antikorového, nerezového materiálu. Samonosné sklenené zábradlie je architektonicky dokonalé, čisté a priehľadné línie skla sú takisto osadené v nerezových profiloch, ktoré esteticky dopĺňa sklenené plochy.

Ďalšia možnosť výberu je celosklenená plocha zábradlia u ktorej máte pocit, že vychádza priamo zo zeme a zároveň plní bezpečnostnú funkciu zábradlia.

Pri výbere sklenených plôch zábradlia môžete byť bez obáv, použité sklo má svoj vlastný patent a certifikát a je špeciálne upravené na tento účel, je to tzv. bezpečnostné sklo. Ak ho máte v pláne použiť aj v exteriéri, nemusíte sa obávať škodlivého UV žiarenia a možnosti vyblednutia skla, k dispozícii je špeciálny UV filter, ktorý sklo ochráni.

Použité sklo môžete podľa druhu určenia a samozrejme podľa Vášho vkusu zvoliť číre alebo matné alebo aplikovať vlastné vzory pieskovaním, individuálne predstavy a požiadavky na dizajn skla sú samozrejmosťou.

glass-wall-2134798_640

Sklenené zábradlie je prvok, ktorý si v interiéri alebo exteriéri určite obľúbite a jeho prednosti Vám ponúknu bezpečnosť a elegantnú dokonalosť.