Skvost architektúry – francúzske balkóny

Pod pojmom francúzsky balkón si predstavíme malú úzku plošinku, ktorá je voľným pokračovaním okna a je obkolesená elegantným kovovým alebo skleneným zábradlím. Nachádza sa spravidla na starších historických budovách a jedná sa o architektonický unikát.

window-2430709_640-1

Elegantne a pôsobivo dotvára fasádu budovy a už na prvý dojem upúta.

Modernejšie verzie francúzskeho balkóna využívajú spravidla bezpečnostné sklenené zábradlie, ktoré je čiastočné alebo vychádza zo stropu až po podlahu. Jeho správny výber a realizáciu Vám pomôžu vyriešiť Francúzske bakóny. Poradia Vám s Vašou predstavou, precízne zamerajú priestor a navrhnú najvhodnejšie riešenie. V ponuke sú realizácie čiastočného zasklenia, ktoré je ukotvené v špeciálnej konštrukcii alebo pomocou bodového uchytenia a vytvára pocit mini balkóna. Jeho výhodou je dostatočné prúdenie vzduchu a francúzsky balkón je vhodný aj na vetranie. Je voľným pokračovaním okna s malým balkónovým priestorom. Obzvlášť pôsobivo vyznie kvetinová výzdoba na takomto type francúzskeho balkóna. Pri pohľade z okna zažijete dokonalý pocit relaxácie.

Ďalšou možnosťou je celé presklenie malej platformy francúzskeho balkóna. Získate dokonale presvetlenú plochu vhodnú napríklad na zimnú záhradu alebo vypitie kávy aj v zimnom období.

balcony-3009152_640

Obidve prevedenia sú elegantné a majú neopakovateľný štýl a šarm.

Ponúkaná realizácia je z bezpečnostného skla, ktoré je veľmi odolné voči vonkajším a mechanickým vplyvom. Jeho povrchová úprava záleží od Vašich predstáv a požiadaviek na francúzsky balkón. V prípade potreby zachovania súkromia sa odporúča kombinácia matných a čírych plôch. Prepustia Vám denné svetlo a vytvoria intímny priestor.

Francúzske balkóny je možné pridať už na existujúce budovy, postup dostavby nie je zložitý. Dokonale zmenia charakter staršej nezaujímavej stavby a zlepšia kvalitu bývania.

Už v minulosti boli ospevované a pôsobili romanticky. Ich duch sa zachoval dodnes, aj už v modernejšej forme.