Vyberte si a užívajte tak, ako práve potrebujete

Okrem nevidiacich si život v tme nikto nevie a asi ani nechce predstaviť. Na osvetlenie miestností pri rôznych činnostiach nám slúžia mnohé zdroje svetla, či sú to obrovské lustre, stolové lampy alebo aj „čelovky“, záleží na situácii. Vedieť si poradiť s tmou zasa nie je až taká veda, aby ste sa museli obracať na odborníkov, upraviť si interiér a zútulniť ho inštaláciou osvetlenia dokážete aj sami.

led pásek

Pomôckou sú dnes už bežne dostupné led pásy, ich inštalácia je jednoduchá, stačí si vhodne vybrať.

Na čo si pri kúpe dať pozor:

Vhodnú šírku pásu
Typ diódy
Svietivosť alebo príkon
Možnosť uchytenia a delenia
Jeho vlastnosti a druh, napríklad či je v silikóne, vodotesný a podobne

Po tom, ako si ujasníte parametre led pásov, ktoré chcete inštalovať, už stačí len vami vybraný druh umiestniť nalepením na miesta, kam ste si rozvrhli. Lepenie nie je žiadna veda, je to také jednoduché, ako nalepiť lepiacu pásku. Ale pozor si treba dať na podklad, teda na aký povrch idete pásy lepiť, nie všetky sú totiž na lepenie vhodné. Medzi ne patria napríklad steny, kde by vám pás nedržal, tam je nutné použiť iný typ uchytenia, môže to byť napríklad hliníková lišta. Led pásy sú univerzálne, dajú sa použiť na každý povrch, kde len chcete alebo kde potrebujete. Chce to len iný spôsob inštalácie. Spotreby elektrickej energie sa naozaj nemusíte báť, tento zdroj je úsporný, môžete ho využívať nepretržito.
lampa

Obava z inštalácie týchto typov osvetlenia nie je namieste, sú to moderné formy oživenia interiéru, dodajú vášmu domovu pocit intimity, záleží len od miesta umiestnenia. Zároveň spĺňajú ich základnú funkciu, posvietia vám na všetko, čo robíte alebo aj keď nerobíte práve nič, len relaxujete. Aj pri stmievaní si ľahko poradíte, hlavne s ovládaním svietivosti, keď si dokážete navodiť atmosféru, akú sami chcete, či prítmie alebo plný výkon. Veľa inšpirácií o možnostiach použitia led pásov nájdete aj na internete alebo aj v časopisoch, zameraných na bývanie a interiér.