Aké sú vaše práva v prípade meškania letu?

Čakáte na letisku už pridlho? Máte pocit, že aj tí ľudia čo prišli dávno po vás, sa už spokojne ubytovávajú vo svojej cieľovej destinácii, zatiaľ čo vy sa stále paríte na sedačkách na tom istom mieste? Nazdávate sa, že toto čakanie je nekonečné a obávate sa že sa na svoju dovolenku možno vôbec nedostanete?
Občas sa nám vie dovolenka aj pekne skomplikovať. Niekedy prídeme k malému úrazu, príliš dlho ležíme na slniečku a teda sa spálime, ale niekedy sa dejú aj horšie veci, a môžeme mať pocit že na našu dovolenku sa dokonca ani len nedostaneme. Má vaše lietadlo vpísané meškanie a máte pocit, že to už trvá hádam aj celú večnosť? Čo by ste povedali na to, keby môžete dostať peniaze späť ako odškodné?

prázdne letisko.jpg

Meškanie letu na dovolenku môže byť veľmi nepríjemnou záležitosťou. Najmä ak cestujete s celou rodinou, vrátane malých detí a tie sa zdajú byť oveľa nervóznejšie ako vy, čo dávajú najavo nie veľmi tlmeným plačom, kedy sú schopné prehučať aj celý zvyšok letiska. Ak premýšľate nad tým, že by ste za to mali dostať peniaze späť, premýšľate správne. Máte na to dokonca právo, pokiaľ si pošlete žiadosť o kompenzáciu peňazí z letu, ktorý sa neuskutočnil v správny čas, môžete za to získať celkom slušné odškodné.

čakanie na letisku.jpg

Samozrejme, musíte spĺňať aj isté podmienky, nie je predsa možné vracať peniaze všetkým cestujúcim, len čo lietadlo mešká 5 minút. Hlavnou podmienkou je teda čas meškania, ktorý musí byť vyšší ako 3 hodiny. Ak ďalej letíte cez Európsku spoločnosť so sídlom v EÚ, máte skoro vyhraté.
Neváhajte, a pošlite žiadosť cez firmu, ak si chcete byť takmer istý úspechom. Tak na porovnanie, svojpomocne máte šancu uspieť okolo 5 – 10 percent, s pomocou firmy sa vaše šance zvyšujú až na celých 95 percent a to už je skutočne veľký rozdiel. Podajte si preto žiadosť ešte dnes, a už o chvíľu sa môžete tešiť z bolestného v podobe slušnej sumy!