Čo po skončení SEO

Cena SEO optimalizácie, je priamo úmerná tomu, koľko práce nad ňou niekto strávi. Asi ste pochopili, že môže prebiehať rôzne. Tak napríklad, môžete si zaplatiť iba za návrh kľúčových slov. Možno však potrebujete aj nejaké obsahové č PR články a je veľmi pravdepodobné, že toho budete potrebovať omnoho viac. Čo presne, je to pravé, práve pre vaše podnikanie, musíte zistiť vy. Ak to neviete, nechajte si poradiť. Veľmi dôležitá súčasť SEO optimalizácie je však i spätná kontrola.Štyri strieborné hviezdy na stene pokrytej mramorom.jpg

SEO musí fungovať dlhodobo

Vysvetlime si to trošku podrobenejšie. Ak hovoríme o spätnej kontrole, tak ide hlavne o váš linkbuilding, teda spätné odkazy na váš web. Aby robili svoju prácu aj potom, ako budú umiestnené na nejakých weboch, musia byť aktívne a hlavne tam musia byť.
Ak si budete za SEO služby platiť, tak by ste sa mali dopredu informovať o tom, či cena zahŕňa aj spätnú kontrolu. Niektoré agentúry, totiž túto „drobnosť“, berú ako samozrejmosť a je súčasťou celého balíka služieb, druhé si zas za spätnú kontrolu účtujú extra poplatky. Nebuďte prekvapení, ak narazíte aj na také firmy, ktoré nebudú vedieť, čo od nich vlastne chcete.

Druhou možnosťou je to, že ste si spätné odkazy riešili sami. Vtedy, si ich teda kontrolujte sami. Stránky, na ktorých by odkazy mali byť, s priebežne kontrolujte. Nezabudnite ani na to, aby ste sa dohodli dopredu, ako dlho má za vami zaplatenú cenu, odkaz na danom webe visieť.Žena sedí v kaviarni a pracuje na notebooku.jpg

Prečo je spätná kontrola dôležitá?

Asi to viete aj sami, takže v krátkosti. Spätná kontrola toho, ako SEO funguje alebo nefunguje aj v súčasnej dobe, je dôležitá hlavne preto, aby ste vedeli, ako na tom vaše stránky sú. Pokiaľ by optimalizácia zafungovala výborne, vy by ste ju po nejakej dobe ukončili a ďalej nerobili nič, nemôžete čakať, že ostanete na prvých miestach donekonečna. Navyše by bola škoda prísť o niečo, za čo ste si zaplatili nemalé peniaze.