Ako odolať bezhlavému míňaniu?


Problémom dnešnej doby sa stáva celkové zadlženie ľudstva rôznymi hypotékami, pôžičkami a úvermi na čokoľvek.

úspory

„Človek dnešného sveta je ochotný požičať si peniaze bez rozmyslu na hocijakú blbosť len preto, že niečo veľmi chce. A pritom to vôbec nepotrebuje, len si potrebuje naplniť svoju túžbu chcenia. Za našich čias to tak vôbec nebolo. Keď sme niečo chceli aj trikrát sme si rozmysleli, či je to naozaj nevyhnutné a až potom sme si to kúpili. Ale ani to nebolo jednoduché. Dnes je v každom obchode milión tovarov a človek môže mať všetko hneď. V minulosti sme si na to museli počkať a častokrát sme si to nakoniec rozmysleli a investovali do užitočnej veci,“ takto sa nám vyjadrila na tému dnešného zadlžovania pani Iveta M. z Novej Bani.
Z každej svetovej strany sa na nás usmievajú tváre z bilbordov a sľubujú nízke úroky, pár mesiacov bez splácania, či fixáciu na 5 rokov. Ľudia potom ľahko spadnú do nekonečného kolotoča dlhov a splátok. Potom nasledujú pôžičky na pôžičky a už sa z toho človek nedostane.

Vlastne dnes je to veľmi moderné zobrať si pôžičku a žiť na dlh. Môžem povedať sama za seba, že mňa takýto štýl života vôbec neláka. Radšej si na vec počkám a našetrím si na ňu. Hoci na niektoré veci sa nedá čakať, pretože sporenie by trvalo príliš dlho (dom).

pokladnička

Ako odolať tlaku spoločnosti na branie pôžičiek a úverov?

1.Hlavne sa musieť zásobovať poriadnou pevnou vôľou. Bez nej to nepôjde.
2. Redukovať svoju nepremyslenú spotrebu. Všetko čo potrebujete si napíšte na nákupný zoznam a nakupujte len to. Kúpu spotrebičov dopredu dôkladne zvážte a sledujte ceny.
3. Všetko informácie z reklám si dôkladne overte.
4. Pokiaľ to nie je nevyhnutné neberte si pôžičku. Radšej si chvíľu počkajte a našetrite na to. Budete si to viac vážiť. A možno to nakoniec ani nekúpite ako povedala pani Iveta.
5.  Vyhnite sa nákupným centrám oblúkom. Radšej choďte na prechádzku do lesa alebo na túru.
6. Nezáviďte iným ich hodnotné materiálne statky. Nikdy neviete či nie sú zadlžení až po uši a vlastne im nie je čo závidieť.
7. Skúste porozmýšľať čo nepoužívate a predajte to. Získate finančné prostriedky naviac bez pôžičky.
8. Najlepšie bude ak si nebudete reklamy na pôžičky, hypotéky a podobne vôbec všímať. Klapky na oči a idete. Nebude vás nič lákať.
9. Miesto hľadania ciest ako si zobrať pôžičku, si hľadajte cesty na lepší zárobok.
10. Najdôležitejšia zásada na záver – Keď si to nemôžete dovoliť nenakupujte na dlh. Bude sa vám žiť ľahšie, bez strachu, že o všetko prídete.