Všade samé zľavy


Hlavne v období okolo vianočných sviatkov a nového roku, sme obklopení samými ponukami a zľavami, ktoré si vraj nesmieme nechať újsť. Zľavy prídu i krátko po novom roku za tovar, ktorý sa nestihol predať. Všade samé zľavy, niekedy dokonca až 80%.

nový rok

Niekto sa možno zamyslí, ako je to možné, predávať tovar za také zľavy, to sa predsa obchodníkom nemôže oplatiť. No veru sa im to oplatí a poriadne! Na základe skúseností spojených s niekoľkými rokmi na trhu sa naopak v praxi naučili, že pokiaľ v tomto období dajú zľavy, čaká ich vysoký príjem a jedinečná príležitosť poriadne zarobiť.

To obdobie okolo Vianoc býva spojené s nákupmi, takisto aj s určitým voľným časom. Sami to môžeme vidieť, ako v období okolo Vianoc a Silvestra bývajú obchody plné, dokonca aj po Silvestri nás čaká lákavý tovar za peniaze, ktoré nám zostali.

Asi si už dokážeme tak zhruba predstaviť, koľko kupujúcich je v tomto období už i len na Slovensku. Naozaj vravíme o množstve zákazníkov a to len za jeden deň, pričom to nákupné šialenstvo trvá i mesiac. Tým pádom vzniká na trhu obrovská konkurencia, teda každý obchodník sa snaží dostať zákazníkov na svoju stranu, minimálne nezaostávať. Ten mesiac je pre nich jedinečnou príležitosťou a vyššie zľavy, rovná sa väčší záujem zákazníkov.

sleva

•          Tu už nevravíme o cene, ale o prilákaní čo najväčšej masy.
Z toho potom vyplýva, že aj pokiaľ bude tovar neobvykle lacný, obchod určite zarobí a zarobí dokonca viac, než v iné dni, kedy je tovar drahší.
Najčastejšie navštevovanými sú údajne obchody s oblečením. Darmo, oblečenie je treba vždy a je vhodné i ako darček. Potom sa ani nemôžeme čudovať, ak zrazu v tom sviatočnom odbdobí vidíme tričká i za 5 Euro, nohavice za 10 Euro. Sú to skvelé ceny a vravíme o kvalitnom materiáli. Elektronika ide dolu rovnako. Takže nevravíme len o príležitosti predávajúcich, ale to obdobie je aj príležitosťou pre nás, zákazníkov.