Deti a fajčenie


Deti začínajú fajčiť od 12-tych prípadne 13 –tých rokov. Ale toto niekde to muselo začať . Napríklad ak fajčí otec , možno sa to naučil práve od neho , no nemusí to tak byť , alebo ich k tomu donútili starší kamaráti , či cudzí ľudia , alebo  sami od seba . Mohlo to začať od všelikadiaľ a ani o tom  neviete.

Niektorý rodičia to ani nezistia , pretože dnešné deti sú také prešibané že dokážu utajiť všetko. No najlepšia rada ako to zistiť a ukončiť to skôr ako to dôjde ku vážnym problémom je taká že si začnete všímať všetko čo Vaše dieťa robí , ako vonia jeho oblečenie a ako sa správa.

zákaz

Všetci už vieme ako cigareta škodí a čo všetko spôsobuje preto to radšej zastaviť skôr ako neskoro. Štúdia ukazujú že  v tejto dobe už fajčí viac ako 3 miliónov deti po celom svete . Trocha veľké číslo nemyslíte ? Možno si poviete že veď aj ja som fajčil /la už mladom veku a som tu . Ale zdravotné problémy z fajčenia sa môžu prejaviť neskôr a môžu byť naozaj veľmi vážne.

Určite za to môžu predajcovia . Predajú cigarety aby zarobili a ani si neuvedomia komu ich vlastne predali. A v tom je ten problém pretože od niekadiaľ ich brať musia. Niektorý predajcovia to už majú zakázané a dostali mastné pokuty za takýto predaj.   A keď to nie je od predajcov tak od starších osôb ako napríklad od kamarátov či známych od ktorých si vypýtajú cigaretu.

cigareta

Videl som mnoho deti a mladých ľudí ktorý na ulici fajčili cigarety a nikto ich za to nepotrestal. Ja osobne keby som policajt zobal by som ich na stanicu a počkali by som na rodičov a napálil vysokú pokutu. No to sú len moje nápady . Keby sa takéto niečo zrealizuje tak by sa možno fajčenie u deti určite zminimalizovalo a bolo  ich čo raz menej  a menej . Dobre nie každý by s takýmto nápadom súhlasil ale takto by ste zabránili svojim deťom ku fajčeniu.  Ale na druhej strane sami musíte vedieť ako svoje deti za toto potrestať.