Kto sa vám postará o psíka?


Máte psíka? A máte na neho dostatok času? Alebo si občas vyčítate, že ho necháte doma samého celý deň a keď prídete domov, ste taký unavený, že nemáte na to sa s ním pohrať a povenovať sa mu? V podstate sa vám vôbec nečudujeme. Len málokto má v dnešnej dobe skutočne čas venovať sa svojmu miláčikovi. A to nie je len o tom, že ho poškrabkáte medzi ušami. Roboty každým dňom pribúda čoraz viac, ale zrazu proste zisťujete, že je váš domáci miláčik doma stále viac sám. Ak viete, že je to len hektické obdobie, ktoré sa čoskoro zmení, najlepšie, čo môžete urobiť je najať si niekoho, kto sa vám o neho načas postará.

černý pes
 
Pýtate sa či existuje takáto služba? Samozrejme, že áno. Keď viete, že potrebujete s vaším miláčikom na nejaký čas pomôcť, musíte sa vedieť zariadiť.
 
Nie je to také ťažké, akoby ste si mysleli, úplne stačí, keď si otvoríte internet a začnete hľadať. Potom už záleží len na vás, čo potrebujete. Možno, že vám bude úplne stačiť, keď niekto príde vášho psíka vyvenčiť a nakŕmiť. Jednoducho sa mu niekto povenuje. Keď začnete hľadať, na internete takýchto ľudí určite nájdete. Nechcete predsa, aby sa váš psík trápil doma sám, keď vy máte veľmi veľa práce.
 
Keď viete, že je toto obdobie len dočasné, môžete skúsiť aj inú alternatívu. Máte nejakých susedov, ktorí majú deti?

žena se psem
 
Ak nechcete vášho psíka zveriť do opatery cudzích ľudí (hoci sú to väčšinou skutoční profesionáli) dobre urobíte, ak poprosíte deti od susedov. Možno práve tie v tomto čase zúfalo prosia svojich rodičov, aby im dovolili mať psíka. Ak im to nechcú dovoliť, možno práve starostlivosťou o toho vášho im dokážu, že na to majú a že vedia byť zodpovedné. A možno im naopak ukážete, že mať psíka nie je žiadna sranda a veľmi rýchlo si to rozmyslia. V každom prípade, je to veľmi dobrá skúsenosť pre vás, ale aj pre nich. Určite je to však lepšie ako nechávať psíka samého.