Kultúra v Indii


Každý má Indiu zafixovanú ako jednu veľkú, špinavú a preľudnenú krajinu. Viete však niečo o jej kultúre? Niečo o jej histórii? Na Indii je toho oveľa viac ako len množstvo ľudí. Má svoju originalitu, svoju vôňu a dokonca aj svoju typickú chuť. Čo viac ešte na jej kultúre môžeme spoznať? Pozrime sa na to spoločne.
chlapci v Indii

 

FARBY

 

Farby sú pre obyvateľov Indie veľmi kľúčové a majú oveľa väčšiu symboliku, ako majú farby u nás. V prvom rade je farba smútku biela, preto sa aj vdovy obliekajú práve do bielej, aby kontrastovali s farbami navôkol. Nevesty sa obliekajú do červenej, čo je farba radosti a hlavne šťastia. Dosť rozdiel, oproti našej smútočnej čiernej a nevestiných bielych šatách, no nie?

 

BOHATÍ VERZUS CHUDOBNÍ

 

Kastovný systém je vo svojej podstate ešte stále smutnou realitou. Kým v Indii je veľké množstvo ľudí, ktorí sa môžu pochváliť milionárskym statusom, niektorí bežní ľudia nezarábajú viac ako dva doláre na deň. Pod hranicou chudoby tu žije naozaj veľké množstvo ľudí.

 

HYGIENA

 

Možno ste už počuli o tom, prečo obyvatelia Indie vnímajú ľavú ruku ako nečistú a absolútne nevhodnú na jedenie. Je to preto, že obyčajne sa táto ruka používala po použití toalety miesto toaletného papiera. Jesť ľavou rukou by sme preto v Indii veľmi neodporúčali.

 indický chlapec

KDE VZNIKOL ŠACH?

 

Odpoveď je už asi všetkým jasná, vznikol práve tu, v Indii. Kto by to bol povedal, že jedna z najznámejších figúrkových hier vznikla práve v rodisku samotnej Kamasútry? Jedno je isté, v Indii bolo vynájdených veľké množstvo vecí, o ktorých ste nemali ani tušenie, že pochádzajú práve odtiaľto. V každom prípade je to rodisko nielen knihy lásky, ale aj tejto inteligentnej hry.

 

PÄŤTISÍCROČNÁ JÓGA

 

Jóga, ktorá sa teší v dnešnej dobe naozaj veľkej popularite nie je výmysel západného sveta. Obyvatelia Indie prišli na jej liečivé účinky už dávno predtým.