Na aký film ísť do kina?

Bohemian Rhapsody


Film Bohemian Rhapsody je oslavou svetoznámej skupiny Queen, ich nezabudnuteľnej muziky a v neposlednom rade Freddieho Mercuryho, ktorý svojimi názormi a štýlom života bojoval proti stereotypom dávnejších časov. Práve vďaka tomu sa stal jedným z najznámejších a najvýraznejších umelcov všetkých čias. Film mapuje nepredstaviteľne rýchly vzostup tejto netradičnej hudobnej skupiny prostredníctvom ich debutových skladieb ako „We will rock you“, „Bohemian Rhapsody“ alebo „We are the Champions“. Ich príbeh začína extrémne úspešným štartom, pokračuje zaujímavým rozprávaním o úspechoch a pádoch umelcov a končí nezabudnuteľným vystúpením na koncerte Live Aid, z roku 1985. Hudba kapely Queen bola a aj naďalej je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. Ohromný príbeh lásky a slávy vás určite nenechá chladnými.

kino

Glass


M. Shyamalan uvádza úplne nový thriller, ktorý bol inšpirovaný komiksom s názvom Glass. Vďaka tomuto snímku spojil dva samostatné a veľmi úspešné filmy – Unbreakable a Split. Z filmu Unbreakable sa na plátna vracajú herecký velikáni ako Bruce Willis a Samuel L. Jackson. Bruce Willis si zahrá rolu Davida Dunna a Samuel L. Jackson rolu Eliaha Price, ktorý je vo filme známy ako pán Glass. Z thrilleru Split sa vo filme objavuje herec James McAvoy, ktorý sa vžije do úlohy Kevina Wendella Crumba a do niekoľkých ďalších identít, s ktorými musí denno-denne nažívať. Práve psychicky chorého Crumba spolu s jeho dvadsiatimi štyrmi osobnosťami sleduje Dunn, ktorý k tomu využíva spoje špeciálne nadprirodzené schopnosti.

popcorn

Návrat domov


Malý chlapec s menom Lucas si jedného dňa adoptuje opustené šteniatko Bellu. Od toho dňa sa z nich stane nerozlučná dvojica a zároveň najlepší priatelia. Jedného dňa sa však Bella z ničoho nič stratí a ocitne sa šesťsto kilometrov od svojho ľudského priateľa. Láska k svojmu pánovi je však mnohonásobne silnejšia než osud a Bella sa preto rozhodne vrátiť sa domov za každú cenu. Život jej do cesty postaví mnoho nástrah, ale aj zábavy a priateľov. Podarí sa jej dostať domov?