V lete za kultúrou mesta

S teplým počasím a príchodom letných prázdnin ste dokonca aj svojim spôsobom nútení vymyslieť pre svoje ratolesti prázdninový program. Deti budú šťastné a vy sa budete venovať rodine. Záleží iba na vás, aký druh zábavy vymyslite, či ste športové alebo hudobné typy. Myslite na to, že by to malo byť niečo viacej ako leňošenie pri bazéne alebo oddych pri televízore.

lesní cesta.jpg

Dobre je začať hľadať akcie a podujatia vo vašom okolí. Zamysleli ste sa už nad tým, či poznáte kultúru vlastného mesta? Môžete začať napríklad odtiaľto. Navštívte múzeum, galériu alebo výstavu vo svojom meste. Stavím sa, že vy rodičia ste tam naposledy tiež boli so školou. Ak máte vo svojom okolí aj dáku kultúrnu pamiatku či dokonca hrad ,treba ich tiež navštíviť. Vedľajšou úlohou môže byť, že si ako rodina o týchto miestach dopredu zistíte informácie a takto nabití informáciami budete dobíjať históriu a jej pamiatky. Bude to stopercentná zábava. A keď o tom niečo viete, je to aj omnoho zaujímavejšie. No nie je to skvelý nápad ako deťom urobiť pekný deň?

tanečnice.jpg

Keď naozaj nenájdete nejakú zaujímavosť vo svojom okolí, nič vám nebráni sa vybrať na výlet do blízkeho krajského mesta. Choďte vlakom alebo autobusom, aj to bude príjemná zmena. Urobte si letné počasie je ako stvorené na tradičné opekanie špekáčika. Aj toto je svojim spôsobom kultúrna rodinná akcia, lebo niekedy sme túto  aktivitu ako deti robievali pravidelne.
Verím, že na sociálnych sieťach nájdete mnoho kultúrnych podujatí.Väčšina takýchto akcií sa koná vo väčších mestách, napríklad v Banskej Bystrici sa organizuje niečo skoro každý deň. Na svoje si prídete ak navštívite akciu ako bývajú „Dni obce“. Stačí si len vyhľadať kam sa vyberiete. Bude to naozaj zábava a deň vám ubehne, ani nebudete vedieť ako. Skoro všetky podujatia organizátori robievajú aj mysliac na deti, sú tam minimálne atrakcie, kde sa deti zabavia.