NIEKOĽKO JEDNODUCHÝCH VECÍ, KTORÉ BY STE MALI VEDIEŤ AK CHCETE BYŤ BOHATÍ


Povaha rizika
Riziko je „zlé“ slovo pre väčšinu laikov. Od útleho veku nás všetci učia aby sme za každú cenu zabránili riziku. V našich životoch sa ho snažíme čo najviac zmierniť, uzatvárame poistky, vyhýbame sa riskantným investíciám, pracovným miestam atď.

hotovost
 
Vyhýbame sa mu aj našich osobných životoch. Nepýtame sa otázku, ktorá je riskantná, nehovoríme o rizikovej veci, nehovoríme o tom čo sa môže stať.
 
Risk ale v oblasti financií môže znamenať odmenu.Nemôžete však niečo získať bez toho aby ste niečo dali.
 
Ak sa držíte svojho status quo bezo zmeny,status quo sa nezmení! Musíte byť ochotní niečo stratiť aby ste získali niečo lepšie. Skúste riskovať v kariére, vo vašich investíciách, vo svojich vzťahoch. Definícia rizika samozrejme spočíva v tom, že výsledok je neistý. Každé rozhodnutie sa môže alebo nemusí vyplatiť. Buďte osobou, ktorá v živote riskuje ale inteligentne!
 
Rada od bohatých ľudí
Jediné čo rozdeľuje svet mimoriadne bohatých a tých ostatných je myšlienka – že svet je tvárny. S dostatkom úsilia, času, kapitálu – niečoho – môžete doslova zmeniť svet.
 
rodiče

Týka sa to aj vašej osobnej situácie. Nič je dané, všetko sa dá zmeniť. Možno budete musieť byť kreatívni, alebo pracovať veľa hodín ale môžete dramaticky zmeniť svoju situáciu.
 
Prestaňte o vašej situácii premýšľať ako o statickej.
 
Peniaze nie sú to hlavné
Zaujímavé je, že najväčšie obavy bohatých nemajú absolútne nič spoločné s peniazmi. Peniaze sú len zväčšovacím sklom: všetko skvelé o vás je väčšie, všetko zlé o vás je väčšie.
 
Peniaze prichádzajú a odchádzajú. Bohatstvo znamená viac ako peniaze. Kultivujte svoje vzťahy, starajte o rodinu, stretávajte s priateľmi. To vám dá viac než akékoľvek peniaze.
 
Ak niečomu nerozumiete, nerobte to
Jednoduché a pravdivé.Musíte pochopiť to, čo chcete urobiť, aby ste to mohli urobiť správne. V oblasti financií sú vedomosti skrátka nevyhnutne potrebné. Čím viac viete tým viac môžete svoje znalosti využiť na získanie zdrojov.