Predaj firmy s DPH

Ak ste podnikateľ a máte firmu, ktorá už neprosperuje, a chcete zrušiť podnikateľskú činnosť, nemusíte tak platiť veľké poplatky za jej zrušenie, ale namiesto toho môžete firmu predať. Vyhnete sa tak zbytočným poplatkom, a takto môžete na firme doslova ešte „zarobiť“. Predaj firmy s DPH je jedinečnou šancou ako zarobiť na predaji neúspešnej firmy.

podpisany dokument

Následne táto firma je v ponuke firiem na predaj s DPH, kde je možné ju odkúpiť. Proces registrácie k DPH je veľmi komplikovaný, a trvá väčšinou viac ako 60 dní, týmto spôsobom sa vyhnete osobným pohovorom na daňovom úrade, poprípade aj možnej platbe zábezpeky na registráciu DPH. Táto čiastka môže byť v rozmedzí od 1 000 -500 000 eur. Z tohto dôvodu je pre mnohých podnikateľov rýchlejšou a prijateľnejšou cestou kúpa existujúcej firmy, ktorá je už registrovaná k DPH.

Predaj firiem registrovaných k DPH je v súčasnosti medzi podnikateľmi obľúbenou službou. Pretože samotný proces registrácie k DPH je komplikovaný a časovo náročný, kúpou firmy z našej ponuky, môžete podnikať ako platiteľ DPH v priebehu 24 – 48 hodín. Ušetrite tak 60 dní, čo predstavuje časové obdobie, potrebné na založenie a registráciu novej firmy k DPH. Kúpa firmy registrovanej k DPH je najrýchlejšou a najjednoduchšou formou spustenia podnikania na Slovensku. To dokazujú nielen referencie od spokojných klientov, ale aj odporúčania od advokátskych či účtovných kancelárií.

V prípade akýchkoľvek otázok, nás kontaktujte, a my vám radi a ochotne vysvetlíme všetky detailné informácie týkajúce sa procesu predaja firmy s DPH.

Garantujeme vám 100 % stav firiem, profesionálny a ľudský prístup ku klientom!

predaj firmy s DPH

V druhom prípade sú firmy, takzvané „ready made“ spoločnosti, ktoré boli založené výlučne za účelom ich následného predaja klientom. Tieto spoločnosti možno rozdeliť na novozaložené spoločnosti alebo spoločnosti s históriou. Ďalej či daná spoločnosť je platiteľom alebo nie je platiteľom DPH. Väčšinou ide o spoločnosti, ktoré sú pripravené na okamžité podnikanie, a to už v priebehu niekoľkých hodín.

Výhodou ready made spoločností je, že sú zapísané v obchodnom registri – teda majú pridelené IČO, sú registrované pre daň z príjmov – majú pridelené DIČ. Ďalej spoločnosť nemá žiadne záväzky, sú pripravené na rýchly prevod, a potrebné dokumenty sú pripravené našim advokátom.

V prípade kúpy ready made spoločnosti, je, že daná cena firmy je už konečná a zahŕňa zmenu spoločníka, konateľa, sídla a obchodného mena. Rozšírenie alebo zúženie predmetov podnikania. Ďalej zahŕňa úplné znenie zakladateľskej listiny (spoločenskej zmluvy), zmluvu o prevode obchodného podielu, a súdny poplatok za zápis zmien v OR.

Navštívte náš web a zistite potrebné informácie o predaji vašej firmy!