Psík a jeho správanie


Ø  Možno o tom neviete ale aj naši havkovia vedia komunikovať s človekom a manipulovať s nami. Hovorí o tom štúdia ktorá tvrdí že havkovia vedia komunikovať a  manipulovať s človekom bez toho aby sme o tom  vedeli .
 pes s vyplazeným jazykem
·         Ľudia ich považujú za priateľov a neberieme ich ako domáce zvieratá. Psi sledujú naše emócie a snažia sa s nami komunikovať. Keď sa človek nachádza prítomnosti človeka ich správanie sa zmení. Pes nahodí “psí pohľad “ teda zdvihne obočie , čo spôsobí veľké psie  oči a tak si získavajú pozornosť.  Vyplazeným jazyk má slúžiť na manipuláciu s človekom . Vedci skúmali ako sa správajú v prítomnosti človeka a naopak. Ak nedostali ľudskú pozornosť havkovia neprejavili žiadne emócie a nezmenilo sa ani správanie. No ak majú ľudskú  pozornosť ich reakcia  sa zmenila. Havkovia vedia byť aj prefíkaný. Dokážu nám uchmatnúť jedlo po za chrbát a ešte sa dokážu sa tváriť nevine. Okrem toho si dokážu od Vás vypýtať jedlo pomocou ich pohľadu . Keď konzumujete jedlo , pes sa bude pozerať na Vás tak dlho kým im nedáte kúsok z jedla.
 čivava s hračkou
Ø  Poďme na to ale logicky, Ľudia svojich štvornohých miláčikov milujú. Sú rozumné a vedia kedy , nás rozveseliť. Keď je človek smutnú robia všetko preto aby nám zdvihli náladu. Svojou labkou škrabkajú ruku , čo znamená aby ste sa s nimi hrali. Alebo ak je smutný pán alebo člen rodiny je smutný aj psík , alebo ak je človek šťastný je šťastný aj havko.  Pri konzumácie jedla budú pozerať na Vás tak dlho , pokiaľ s s nimi nerozdelíte, alebo smutný previnilý pohlaď znamená že niečo spravili a uvedomujú si to , no tvária sa nevine. Každý psík je iný. Iná rasa , iné zvyky , iné správanie a každý má aj inú výchovu. Preto by sme si mali nielen havkov  ale všetky domáce zvieratá vážiť a vychovávať ich tak aby nám neslúžili ale boli členom rodiny. Aké máte vy skúsenosti s Vaším štvornohým  maznáčikom ? Môžete sa o vaše príbehy podeliť dole pod týmto článkom. Miki.