Stačí štetec a zdravá ruka


Farby upokojujú. Niektorí ľudia v dnešnej dobe si dokonca zarábajú videami, ako ich miešajú. Znie to priam neuveriteľne však? Ich sila spočíva v úplnej tvorivosti a nezávislosti od pravidiel a ľudia to radi sledujú pretože to má upokojujúce účinky. Farby môžete miešať  presne tak, ako sa vám páči. Nemusíte mať vyštudované umelecké školy, aby ste s maľovaním začali!

malba

KRESLENIE
V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť medzi maľovaním a kreslením. Pokiaľ ste doteraz poriadne nedržali ceruzku v ruke, ale veľmi by ste sa chceli začať venovať tomuto druhu kreatívnej tvorby, odporúčam začať kreslením. Ak sa chcete naučiť jednoduché základy, na internete nájdete množstvo videí ako začať. Vašou druhou možnosťou zostáva kresliť z hlavy a dať vašej tvorbe úplnú voľnosť. Vždy pamätajte, že v umení nie sú žiadne pravidlá a práve spontánnou tvorbou vznikajú umelecké diela.

Nebojte sa experimentovať a vložiť do kreslenia celé vaše srdce, môžete skutočne vytvoriť čokoľvek chcete. Nie je táto predstava fascinujúca? Ak si netrúfate na umelecké diela a vaše kresliarske zručnosti nie sú veľmi dych vyrážajúce, nezúfajte. Kresliť si môžete len pre seba. Kúpte si skicár a sledujte, ako sa vaše kresbičky pomaly vyvíjajú. Je to výborný koníček na odreagovanie sa a precvičovanie tvorivosti.

MAĽOVANIE
Ak ste už zručnejší v kreslení alebo ak vás len jednoducho viac láka čarovanie na plátne, vašou druhou možnosťou zostáva maľovanie. Je o niečo finančne náročnejšie, kvôli štetcom, farbám, plátam a maliarskemu stojanu ale investovať sa do nich určite oplatí. Dobrý štetec je pre efektívne maľovanie základom, preto jeho výber dôkladne zvážte a nekupujte prvé najlacnejšie v ponuke. Máte na výber z viacerých temperových, akrylových, vodových a mnohých ďalších druhov farieb. Taktiež tu máte nespočetné množstvo možností. Skúste maľovať podľa predlohy alebo si sadnúť v prírode pod strom a namaľovať okolitú krajinu. Výber je iba na vás.

barvičky

Maľovaniu sa môžete venovať buď profesionálne, v tomto prípade by ste mali asi navštevovať maliarske kurzy, kde vás naučia základom. Ak sa mu však plánujete venovať len ako voľnočasovej aktivite, nehádžte hneď flintu do žita. Pokiaľ budete chcieť, môžete tiež vytvoriť veľmi zaujímavé diela, s ktorými si neskôr budete môcť vyzdobiť váš domov, po prípade sa pokúsiť niektoré predať a privyrobiť si tak pár eur navyše.