Veríme v efektivitu financovania verejných služieb?

Klíma celospoločenská je žiaľ taká, že neveríme v čisté financovanie vlastne ničoho. Nosnou témou aj prezidentskej kampane bol boj s korupciou a podvodmi. Objavilo sa to v programoch všetkých kandidátov. Všetci cítili spoločenskú potrebu sa k tomu vyjadriť. V snahe zaujať voliča a získať ho na svoju stranu.
počítání peněz
Je ale záujem politikov úprimný –

  • Nie to vždy po každých parlamentných voľbách tak, že sa delia funkcie a s tým aj dohľad nad rozdeľovaním financií ? Nebude ta skrátka stále tak ?

Iste, nechcem byť skeptická, mnoho ľudí to vidí práve tak.

Aj tie najopozičnejšie strany volajúce po zmene majú ale maslo na hlave.Matovičovci, Sulíkovci či ktokoľvek iný, má za sebou množstvo škandálov finančného charakteru a tak ich volanie po čistote financií je priam kabaretným predstavením.
Rovnako volanie po zmene v politike v prípade pani Čaputovej by vyznelo úprimne, ak by nebolo za podpory strany, ktorá sotva vznikla a už čelí obvineniam z finančných machinácii. Medvediu službu jej urobil aj úradujúci prezident svojou verejnou podporou. V čase odhalenia podozrení z daňových podvodov pri financovaní jeho kampane.

Rovnako osobnosť pána Ševčoviča – bez podpory strany Smer, by zaiste bola lepšou voľbou v danej situácii.

  • Štvrtina voličov volila extrémizmus. Strašné číslo ?Alebo číslo odrážajúce situáciu v spoločnosti ?

inovace

Našťastie sa do druhého kola dostali kandidáti „proerópsky“. Zmení sa do parlamentných volieb niečo ?
Ak nie – potom treba rátať, že budú v parlamente. Večný spor Kiska- vláda ľudí unavuje a nerieši ich problémy. Naopak odpútava pozornosť od veci verejných aj od financií.
Naozaj je potrebné upokojiť situáciu v spoločnosti a začať riešiť vecí pre ľudí. Hádam to bude už novou hlavou štátu. Prajem si, nech zvíťazí ktokoľvek, iba sa spory a vášne upokojili.

Obaja vyzerajú ako ľudia toho schopní. Majú kultivovaný prejav. Ale ten mal aj pán Kiska a ako to žiaľ dopadlo. Stal sa prezidentom opozície. Aj to nie celej ! Iba časti opozície ! Je to smutné, lebo prezident by mal byť rovnako prezidentom pre voliča Smeru, SNS, Mostu, Obyčajných ľudí a skrátka všetkých politických strán, ako aj pre tých, ktorí nevolili.