Vysnívaný svet

Sny sú našou súčasťou odjakživa. Či už vtedy, keď sa nám snívalo niečo zlé. Takzvaná nočná mora. Alebo odvtedy, keď sa nám snívalo niečo veľmi pekné. Niečo veľmi romantické. Časom už aj niečo erotické. Alebo len také obyčajné sny, ktoré sme si vysnívali ako deti. Sny premietajú naše podvedomie. Ukazujú nám naše túžby a naše strachy. Mali by sme sa naučiť im porozumieť, aby sme vedeli, čo nás podvedome naozaj trápi a po čom naozaj túžime. Alebo túžime iba sa odreagovať od dennodenného stereotypu. Čo budeme robiť, keď budeme veľkí a podobne. Na sny sa totiž nezabúda…
Jasné, jasné… Na tie sny, ktoré sa nám snívajú počas dlhých alebo krátkych nocí zabudneme. Stačí sa pozrieť do okna a už nič nevieme.

fantazie

Neveríte?
Vyskúšajte si to!
1.       V prvom rade sa vám niečo musí do rána snívať. Bez toho to nejde. Najlepšie sa sníva vtedy, keď sa zobudíte a potom ešte na chvíľku zaspíte. Vtedy sa vám na 80 % niečo bude snívať. Alebo zaručeným trikom na sny by mohlo byť aj snívanie vtedy, keď si pospíte dlhšie ako zvyčajne.

2.       Keď ste sa už zobudili a pamätáte si svoj sen, ktorý sa vám sníval (nemusíte celý, stačí aj kúsok, veď lepšie to môžete vyskúšať nabudúce), mali by ste mať po ruke papier a pero. Zoberiete pero a svoj sen si zapíšete na papier. Všetko, čo si pamätáte. Pretože potom si to už nemusíte pamätať.

3.       A potom hor sa vstávať. Pekne odostrieť žalúzie, závesy, čokoľvek pri čom vám váš zrak spočinie práve na oknách. Zadívajte sa von oknom, aký je dnes krásny deň.

příroda

4.       A teraz po dôkladnom pozorovaní vonkajšieho sveta sa zamyslite, či si svoj dnešný sen pamätáte. Tipujem, že na 80 % už nemáte ani tušenia. Práve preto ho máte zapísaný. Je to celkom sranda, že?
Mne sa už zopár krát stalo, že som sa v noci zobudila, povedala som svoj sen priateľovi a potom som znova zaspala. Ráno som vedela, že som mu niečo v noci hovorila, ale už si ani jeden z nás nepamätal, čo sa mi to vlastne snívalo. Stalo sa to už aj vám?

ufo

Iba taká malá zaujímavosť na záver: Vedeli ste o tom, že sa vám za noc sníva až 6-7 snov? Ibaže naša pamäť si ich nepamätá všetky. Málokedy viac ako jeden. Aj to nie vždy. Naozaj zaujímavé, čo poviete?