Má Londýn svoju kultúru?


Národy a ich kultúry sú občas skutočne nevyspitateľné. No podstatné je, že každý si v tej svojej vysnívanej kultúre nájde to svoje, práve preto, že je pre nich z nejakého dôvodu veľmi atraktívna. Čo vy milujete na jednotlivých kultúrach? Alebo ste sa nikdy nezamýšľali nad tým, čo je typické pre jednotlivé kultúry a ako by ste s tým mali naložiť? Je však zaujímavé sledovať, ako sa spráavjú ľudia, ktorí žijú v krajinách, ktoré od nás nie sú tak celkom veľmi vzdialené. Niektoré mentality nám totižto vôbec nie sú blízke. Ďalšou zaujímavosťou je aj to, že sa niektorí obyvatelia miest správajú úplne inak, ako by sme čakali od krajiny, v ktorej žijú.

most
 
Napadlo by vám, že obyvatelia Londýna sa spráavjú úplne inak, ako ostatní Briti? Pretože možno sa vám to zdá ako hlúposť, ale verte tomu, že aj uzavretí a konzervatívni Briti sa vedia poriadne odviazať, keď chcú a keď sa im to samozrejme hodí. Londýn je pre nich ideálnym miestom. Tam môžete vidieť rôzne správanie ľudí, ale hlavne rôzne typy, s ktorými sa nikde inde na celom svete asi nestretnete. V prvom rade je to to, že sú všetci hrozne ochotní a priateľskí. Na Slovensku by ste sa asi nestretli s tým, že sa vás niekto len tak opýta, ako sa máte. Alebo sa vám ponúkne, že vás odfotí, keď ste pri nejakej pamiatke.

umění
 
Typické na Londýne je aj štýl, akým sa ľudia obliekajú. Čudovali by ste sa, ale je naozaj zaujímavé, čo všetko si na seba ľudia dokážu navliecť. V Londýne to však určite uvidíte na každom rohu. Rôzne farby, rôzne prevedenia, nad ktorými budete len krútiť hlavou, ale verte tomu, že sa vám to skôr alebo neskôr určite zapáči. Predsa len, práve Londýn je na sebarealizáciu naozaj veľmi typický a veľmi pozitívne naladený. Môžete si dať na seba čokoľvek a zapadnete. Veď sa len pozrite na nich, ako sa obliekajú. Môžete si byť istý, že uvidíte spleť rôznych štýlov, o ktorých sa vám ani len nesnívalo.