Kultúra


Kultúra ako taká, tu bola už od nepamäti. Už starí Gréci sa radi pozerali na divadlá, ktoré im predvádzali divadelní umelci. V tých časoch v divadle nesmeli hrať ženy, iba muži. Viete, ženy boli vždy tak nejako vynechávané a brali sa ako menej významné ako muži.

opona

Popletená SMS, alebo skôr ja?

Pred istým časom som oslavovala narodeniny a mojím želaním bolo, aby som dostala skôr zážitky ako vecné dary. V podstate aj tak nič nepotrebujem a nechcem dostávať zbytočnosti. Som skôr praktický človek. Teta mi teda ešte asi týždeň pred narodeninami napísala SMS: „ Na narodeniny môže byť kultúra? A máš nejaké konkrétne divadlo alebo môže byť hocijaké?“ Keďže sa zdržiavam v Bratislave, myslela divadlá tam. No neuveríte, čo mňa napadlo ako prvé pri čítaní tejto SMS.

Ako som písala ja praktický človek, keď som si prečítala prvú vetu, napadlo ma jedine, že sa pýta na kultúru do mlieka. Na kultúru, ktorú si kupujem, dám do prevareného mlieka a vyrábam si z nej jogurt. Každý týždeň. Takže slovko kultúra ma takto pekne zamotalo, niekde úplne inde ako by som mala byť. Keby tam nebola tá druhá veta, možno by mi to nedocvaklo. Ale ja by som sa potom veľmi čudovala, keby som nedostala kultúru do mlieka, ale divadelné poukážky.

divadlo

Divadlo

Tak nakoniec som tie divadelné poukážky aj dostala. Chaos ostal len v mojej hlave a keď si na to spomeniem, vždy sa pousmejem na tejto milej príhode, ktorá sa mi prihodila. Mnohí z vás ste asi ešte ani nepočuli o kultúre do mlieka, pretože nakupuje výlučne v obchodoch a tam majú hotový jogurt. O týchto jogurtoch pomlčím, ale som rada, že som vás mohla trochu obohatiť svojimi vedomosťami, že jogurt sa dá kľudne vyrobiť aj v domácich podmienkach.
A zároveň by som vám teda rada odporučila tento vynikajúci nápad, aký dostala moja teta a to sú spomínané poukážky do divadla. Aspoň raz do roka zájdite a zasmejte sa na perfektnej komédii a užite si krásny večer v spoločnosti vašej lásky, napríklad. 

4/5 - (1 vote)