Ultrabooky? Ako stvorené pre dnešnú dobu

Notebooky začínali ako menej známy brat osobných počítačov. Ľudí síce zaujal tento patent prenosného počítača, lenže cena bola vysoká a výkon notebookov nízky. Túto alternatívu si kúpilo len pár ľudí, ktorí ho potrebovali k práci a boli na cestách, alebo skrátka potrebovali prenosný počítač všade so sebou.
Neskôr začali vážne konkurovať osobným počítačom/PC/ svojou výhodnou cenou i úctihodným výkonom, parametrami. Ak sa nemýlim, notebooky disponovali monitorom, klávesnicou, USB a HDMI vstupom, DVD mechanikou, vstupom pre SSD kartu a vnútorným reproduktorom i mikrofónom.
na instagramu
Kdežto k PC by sme kupovali všetko zvlášť a za všetko zvlášť by sme aj zaplatili. Takže v porovnaní s kompletnou PC zostavou mal notebook celkom uspokojivú cenu. Ale dôležité je, že konečne začal konkurovať i svojim výkonom. Už sme konečne našli i notebooky, ktoré mali výkon procesora cez 2 GHz. Ostatné parametre sa mohli s hrdosťou rovnať PC zostavám, no procesor býval slabší. Ale keď sa do notebookov začal vkladať procesory tretej generácie a grafické karty nVidia, stali sa z nich super rýchle a výkonné „mašiny.“
To bolo donedávna. Poďme sa ale konečne pozrieť na najčerstvejšie produkty a rok 2017. K tejto téme ma napadne otázka: Prečo kúpiť nový notebook nebo 2 v 1?
klávesnice laptopu

Tieto notebooky roku 2017, môžeme nazvať 2 v 1, ale preferovaním označením sa stalo pomenovanie ultrabooky.
laptop na klíně
Wau!! To už je úplne iná káva. Parametre, dizajn, vstupy a celkový patent sú viditeľne stvorené pre dnešnú dobu. Je to už nezrovnateľné s notebookmi, ktoré som spomínal na úplnom začiatku. Tieto ultrabooky už rozhodne neslúžia len na písanie vo Worde a pripojenie na internet. S parametrami ako 2, 8 GHz procesor, 8 GB RAM, možnosť 4k obrazu, na týchto ultrabookoch zažijeme veľa zábavy a to v tom najlepšom možnom rozlíšení a bez zbytočného zasekávania. Takéto parametre a rozlíšenie vám doprajú nerušenú zábavu, nech sa jedná o čokoľvek. So zasekávaním a „kockatým“ rozlíšením je už dávno koniec, v tomto prípade to vôbec nehrozí. Na takýchto ultrabookoch spustíte aj nové počítačové hry, pritom si vychutnáte i perfektný obraz, grafické rozlíšenie.