Preskúmajte možnosti mobilných domov!

9.7.2022

Mobilné domy údajne pochádzajú z USA. Ide o pomerne lacnú možnosť, ako si zaistiť priestory na bývanie, rekreáciu alebo dokonca aj na podnikanie. Využitie mobilných domov je naozaj všestranné a určite stojí za to preskúmať všetky možnosti mobilných domov u nás.

Mobilné domy Euro-mobilnedomy.sk

Mobilné domy, ktoré nájdete na webovej stránke euro-mobilnedomy.sk sú holandskej výroby. Holandský výrobca sa zaoberá konštruovaním mobilných domov už niekoľko desaťročí. Vyváža ich po celej Európe a dokonca aj do USA. V ponuke nájdete rôzne typy mobilných domov, od menších s jednou spálňou, až po 3 izbové. Niektoré sú priamo vhodné na celoročné bývanie, iné sa dajú na tento účel pekne upraviť. Mnohé referencie a fotografie z montáži podobných domov v Čechách a na Slovensku, svedčia o tom, ako pekne sa dajú tieto domy použiť a umiestniť takmer hocikde.

mobilny dom

Mobilné domy môžete mať na bývanie miesto rodinného domu, dajú sa umiestniť do záhradky, kde vám vytvoria pohodlné zázemie pre rekreáciu. Rovnako sa hodia ako chata, ak máte pozemok, na ktorý ju môžete umiestniť. Niektoré mobilné jednotky sú vhodné, alebo sa dajú upraviť aj na podnikanie. Takto si k domu alebo na pozemok môžete postaviť bar, reštauráciu, či kaderníctvo, dokonca i malý obchodík.

Mobilný dom si v ponuke vyberiete a dodávateľ vám ho dovezie a postaví na určené miesto. Mobilný dom sa dá premiestňovať na vlečke patričných rozmerov a dodáva sa zariadený. Každá jednotka má vybavenú kuchynku spotrebičmi, má obývačku s rozťahovacím gaučom a pohodlnú spálňu. Ďalej v mobilnom dome nájdete sprchový kút a WC.

mobilný dom s terasou a vírivkou

Pre celoročné bývanie sú potrebné niektoré úpravy, ako napríklad dôkladnejšie zateplenie, izolácia vody, kúrenie a dvojvrstvové okná. Avšak po týchto úpravách bude domček vhodný na bývanie aj v zime. Iste vás príjemne prekvapí aj to, že mobilný dom stojí už aj okolo 5000€. Samozrejme záleží na konkrétnom modeli, jeho veľkosti, vybavenosti a parametroch.

Neváhaj a pozri si viac o mobilných domoch na webe spoločnosti, veď mať podobné vlastné bývanie za zlomok ceny je ako splnený sen!

Nadčasová biela farba – ako vybrať správny odtieň pre vaše steny

30.10.2018

Správny odtieň bielej
Výber správneho odtieňa môže byť náročnou úlohou. Od krémových bielych až po veľmi bledé, môžete nájsť obrovskú škálu odtieňov s rôznymi podtónmi, ktoré vytvoria v priestore výrazný vzhľad.
Dokonca aj farby kariet môžu byť zavádzajúce – dosť často zistíte, že farba vyzerá viac či menej pigmentovane, ak sa aplikuje na veľkú plochu a presný odtieň bude ovplyvnený poklesom svetla, veľkosťou a dokonca aj obsahom miestnosti.
Ak maľujete steny biele, je dôležité zvážiť, ako sa bude odrážať váš nábytok a okolie. V každom priestore je vhodná biela farba, stačí nájsť ten odtieň, ktorý najlepšie pracuje pre váš interiér. Dostaňte malú vzorku farby na stenu a skontrolujte ju v troch rôznych časoch dňa, aby ste videli, ako sa mení, keď sa slnko pohybuje po oblohe.

bílý nábytek

Ako zdobiť s odtieňmi bielej
Ako vedia interiéroví dizajnéri, biela miestnosť maľovaná úplne v jednom plnom odtieni môže vyzerať plocho a bez okrajov. Namiesto toho skúste kombinovať jemné variácie, drevo a stropy, aby ste zvýšili proporcie miestnosti. Na strop použite najjasnejšiu bielu, aby ste získali dojem výšky a trochu tmavšie odtiene, aby ste poukázali na zaujímavé detaily.

Zistite, aké farby ste zvolili, potom jednoducho prejdite svojou zvolenou paletou, aby ste našli biely tón s náznakom vášho zvoleného odtieňa. Tá bude kontrastovať s farbou steny, zatiaľ čo bude mať mäkký prechod zo stien na drevo a stropy. 

bílá kuchyň

Odtiene bielej – chladné a teplé tóny
Všetky odtiene bielej farby sa správajú odlišne, takže používajte ako východiskový bod čistú brilantnú bielu farbu a umiestnite jemné variácie odtieňa vedľa nej, aby ste odhalili ich skutočnú povahu.
V závislosti od svetla, ročného obdobia a umiestnenia miestnosti môže mať biela farba rôzne odtiene modrej, šedej, žltej a červenej. Napríklad severné svetlo je často tmavšie a slabšie, takže teplý biely odtieň bude fungovať najlepšie a v miestnosti vytvorí útulnú atmosféru.

Tlačiareň pre domácnosť: ako si vybrať tú najlepšiu?

15.9.2018

Domáce tlačiarne samozrejme sa nepoužívajú tak intenzívne ako v kancelárii, ale môžu mať širší rozsah úloh. Úlohy improvizovanej domácej typografie sú zvyčajne tieto:

tiskárna

  • tlač mnohých cvičení, príkladov a úloh zo školskej a študentskej praxe;
  • tlač čiernobielych a farebných fotografií pre príbuzných, ktorí nepoužívajú počítač, ako aj pre domácu alebo školskú fotografickú výstavu;
  • skenovanie rôznych dokumentov s následnou tlačou alebo bez nej, napríklad vo forme uložených súborov v populárnych formátoch.

Na vyriešenie prvých dvoch problémov potrebujete tlačiareň. Ak potrebujete skenovať dokumenty, nemôžete to robiť s jednou tlačiarňou – potrebujete dodatočný skener alebo multifunkčné zariadenie (MFZ), ktoré kombinuje tri alebo štyri typy zariadení (tlačiareň, skener, kopírka a v niektorých modeloch tiež fax).

kopírka

Atramentové tlačiarne
Táto technika je určená hlavne pre farebnú tlač, ale môže byť použitá pre čiernobielu. Poskytuje dobrú kvalitu obrazu – hlavne pri používaní špeciálneho fotografického papiera vysokej kvality. Výsledok je celkom porovnateľný s kvalitou fotografií z profesionálnych fotolaboratórií. Ďalšou výhodou farebných atramentových tlačiarní je ich nízka cena. Teraz v predaji nájdete modely iba za 2-3 tisíc rubľov. Až donedávna hlavnou nevýhodou boli vysoké náklady na spotrebný tovar. Sada kaziet bude stáť 1-1,5 tisíc rubľov, táto suma je porovnateľná s nákladmi na samotnú tlačiareň (ak hovoríme o nízkorozpočtových modeloch).

kopírky

Zavedením systému kontinuálneho zásobovania atramentom (CISS) sa atramentové tlačiarne s dodávkami továrenských atramentov stali cenovo výhodnejšími pre tlač. Ďalšou nevýhodou je, že počas dlhých prestojov sa atrament v tlačiarni vysuší a tlačiareň môže zlyhať. Aby sa tomu zabránilo, výrobcovia odporúčajú najskôr použiť originálny atrament, za druhé, aby sa vytlačil aspoň jeden dokument raz za mesiac a tretí, aby sa tlačiareň udržala pri normálnej izbovej teplote a vlhkosti, nie v blízkosti radiátora.

Vysnívaný svet

20.6.2018

Sny sú našou súčasťou odjakživa. Či už vtedy, keď sa nám snívalo niečo zlé. Takzvaná nočná mora. Alebo odvtedy, keď sa nám snívalo niečo veľmi pekné. Niečo veľmi romantické. Časom už aj niečo erotické. Alebo len také obyčajné sny, ktoré sme si vysnívali ako deti. Sny premietajú naše podvedomie. Ukazujú nám naše túžby a naše strachy. Mali by sme sa naučiť im porozumieť, aby sme vedeli, čo nás podvedome naozaj trápi a po čom naozaj túžime. Alebo túžime iba sa odreagovať od dennodenného stereotypu. Čo budeme robiť, keď budeme veľkí a podobne. Na sny sa totiž nezabúda…
Jasné, jasné… Na tie sny, ktoré sa nám snívajú počas dlhých alebo krátkych nocí zabudneme. Stačí sa pozrieť do okna a už nič nevieme.

fantazie

Neveríte?
Vyskúšajte si to!
1.       V prvom rade sa vám niečo musí do rána snívať. Bez toho to nejde. Najlepšie sa sníva vtedy, keď sa zobudíte a potom ešte na chvíľku zaspíte. Vtedy sa vám na 80 % niečo bude snívať. Alebo zaručeným trikom na sny by mohlo byť aj snívanie vtedy, keď si pospíte dlhšie ako zvyčajne.

2.       Keď ste sa už zobudili a pamätáte si svoj sen, ktorý sa vám sníval (nemusíte celý, stačí aj kúsok, veď lepšie to môžete vyskúšať nabudúce), mali by ste mať po ruke papier a pero. Zoberiete pero a svoj sen si zapíšete na papier. Všetko, čo si pamätáte. Pretože potom si to už nemusíte pamätať.

3.       A potom hor sa vstávať. Pekne odostrieť žalúzie, závesy, čokoľvek pri čom vám váš zrak spočinie práve na oknách. Zadívajte sa von oknom, aký je dnes krásny deň.

příroda

4.       A teraz po dôkladnom pozorovaní vonkajšieho sveta sa zamyslite, či si svoj dnešný sen pamätáte. Tipujem, že na 80 % už nemáte ani tušenia. Práve preto ho máte zapísaný. Je to celkom sranda, že?
Mne sa už zopár krát stalo, že som sa v noci zobudila, povedala som svoj sen priateľovi a potom som znova zaspala. Ráno som vedela, že som mu niečo v noci hovorila, ale už si ani jeden z nás nepamätal, čo sa mi to vlastne snívalo. Stalo sa to už aj vám?

ufo

Iba taká malá zaujímavosť na záver: Vedeli ste o tom, že sa vám za noc sníva až 6-7 snov? Ibaže naša pamäť si ich nepamätá všetky. Málokedy viac ako jeden. Aj to nie vždy. Naozaj zaujímavé, čo poviete? 

Vhodný dizajn a motív izieb pre deti

25.2.2018

V období každého dieťaťa príde čas, kedy by bolo vhodné, pripraviť mu jeho vlastnú detskú izbu. Je to možno viac než vhodné, je to potrebné pre jeho zdravý duševný vývoj.
studenstký pokoj
Každý, či dospelý alebo dieťa, by sa mal cítiť vo svojom byte doslova ako doma. Teda mal by ten pocit svojho domova aj pociťovať a výzor i usporiadanie bytu by malo zodpovedať jeho predstavám. Ak už sa jedná o malé dieťa, pubeťáka, či dospelého človeka. Všetci potrebujeme mať na tomto svete malý priestor, v ktorom si nachvíľu od všetkého oddýchneme a necháme sa unášať vlastnými myšlienkami. Takýto priestor je potrebný hlavne aj pre človeka, ktorý pracuje doma alebo študentov, ktorí potrebujú doma študovať učivo či vypracovať domácu úlohu. Potrebujú svoj kľud, priestor, v ktorom sa im pracuje najlepšie a v ktorom sa môžu na svoju úlohu, štúdium či prácu sústrediť čo najlepšie.
polštář Pú
Najlepšie je však začať hneď pekne od začiatku, odkedy dieťa začína vnímať a postupne sa vyvíja. Určité vhodné tipy na detskú izbu nájdete i kliknutím sem:

Pokiaľ je dieťa ešte malé, zrejme by sa najlepšie cítilo v izbe, ktorého motívy sú už na prvý pohľad určené jeho veku. Teda izba na motívy nejakej roztomilej rozprávkovej postavičky či podobne. Ak je trochu staršie, zrejme najskôr uvíta izbu s motívmi napríklad Spiderman, Skate, no skrátka dizajn, ktorý je vhodný pre jeho vekovú kategóriu a záujmy s ňou spojené. V dnešnej dobe, kedy máme i výber z mnohých e-shopov, si skutočne máme z čoho vybrať a bolo by vhodné poradiť sa i s deťmi, pretože vlastne pre ne tú izbu vybavujeme. Hlavne to dieťa sa v nej musí cítiť ako doma.
• Formou e-shopu Vám navyše všetko potrebné privezú i zložia odborníci, takže s prenosom a podobnými ťažkosťami sa trápiť nemusíte. Na Vás je len výber, kliknutie a nakoniec platba.

Všetko z dreva je dnes IN

21.1.2018

Rozmýšľali ste už nad dreveným nábytkom? Každý kto sa rozhodne investovať do dreveného nábytku, pretože , musí počítať s nemalými nákladmi ale za tú krásu a samozrejme kvalitu to stojí. Najvhodnejší a najkvalitnejší je nábytok z masívu. Je to najzdravší nábytok ktorý existuje, neuvoľňuje žiadne škodlivé a rakovinotvorné látky pri čom sa lacný nábytok spoľahnúť nemôžeme. Taktiež starostlivosť oň nie je zložitá, stačí ho pravideľne leštiť olejovým voskom alebo iným prírodným voskom.
vůz jako dekorace

Nábytok z masívu má tiež svoju krásnu prírodnú drevenú vôňu.

Detská izba z masívu má tiež svoje výhody neopotrebuje sa má oveľa väčšiu odolnosť voči poškodeniu, takže je to väčšinou jednorázová investícia. Jediný najväčší nepriateľ akéhokoľvek deveného nábytku je vlhkosť. To môže mať za následok potom vŕzganie a potrebovanie nábytku.

Plastový nábytok podlieha rýchlemu opotrebeniu a tiež škodlivý voči životnému postrediu. Podobne aj kovový nábytok nemá dlhú životnost najmä ak sa rozhodneme ho použiť ako záhradný nábytok často podlieha hrdze. Drevený masívny nábytok býva vždy jedinečný a každy iný pretože rezba dreva je vzdý odlišná. Výhodou býva aj posteľ z masívu nemusíme sa obávať že po čase bude opotrebovaná a bude vŕzgať, čo pri inom type dreva býva nevýhodou a treba investovať ďalšie peniaze na opravu alebo kúpu nového.
dřevěný stolek

A čo takto drevené dekorácie? Takýto typ dekorácie býva čoraz žiadanejší, aj kôli modernému trendu po ňom siaha viac a viac ľudí a hlavne kôli svojej elegantnosti a prirodrenosti.

Krásne zapadne do akejkoľvk časti bytu či domu. Tak isto dokáže vniesť pekný dojem na prázdnej stene. Veď v jednoduchosti je krása.

Ďalším lákavým kúskom býva jedálenský stôl, spojenie príjemnej atmosféry. Tiež jeho konštrukcia býva pevnejšia masívnejšia oproti plastovému. Tiež konferenčný stolík v obývačke dodá šmrnc a spríjemní prostredie.

Takže je len na Vás pre aký druh nábytku sa rozhodnete.

Stavte na priority

4.11.2017


Asi každý človek po dvadsiatke rozmýšľa iba nad tým, kedy konečne odíde z domu. Bývanie s rodičmi je totižto niekedy hotové utrpenie, kedy sa proste inak nedá, musíte sa prispôsobovať, aj keď už dávno máte úplne iné zvyky a veci chcete proste robiť úplne inak, ako vám prikazujú práve rodičia. Je veľmi ťažké začať sa sústrediť iba na to. Keď sa vám však konečne naskytne príležitosť a vy sa môžete odsťahovať, je to ako splnený sen, no nemáme pravdu? Sen, z ktorého sa dokonca odmietate zobudiť, pretože je to také perfektné. S tým sa však spája aj jedna otázka. Čo by ste si vlastne do svojho domu alebo bytu mali zaobstarať a kúpiť?

kuchyň
 
Ono odsťahovať sa je vec jedna, ale začať svoj domov zariaďovať, tak to je tá druhá vec. Ideálne je, keď máte nejaké veci  už priamo v dome, kde sa sťahujete, v tom horšom prípade však nemáte vôbec nič. A vtedy začnete špekulovať, čo by ste chceli, ale nemáte a čo by ste potrebovali. Zostavíte si zoznam priorít, ale musíte rozmýšľať prakticky. A to je niečo, s čím majú mnohí ľudia veľký problém. Nemusíte však byť jedným z nich. Stačí, že všetko naozaj dôkladne premyslíte a uvidíte, že budete spokojný. SKutočne úplne so všetkým.

dekorace
 
Je jasné, čo je dôležité a na čo určite miniete svoje peniaze najskôr. Je to kuchyňa. Nebudete sa predsa stravovať v reštauráciách, keď môžete, určite stavíte najprv na kuchyňu. Aj tam však môžete improvizovať, keď chcete. Napríklad pri zariadení nemusíte rýchlo kupovať nové taniere, hrnce a lyžice. Možno má aj vaša mama nejaké staré, ktoré už nepoužíva alebo sady, kde niečo chýba. Aj takto môžete všetko vyšpekulovať. Na druhej strane tiež môžete miesto na posteli dočasne spávať aj na nafukovacej. Ďalej však myslite na práčku a kúpeľňu. To je skutočne dôležité, nebudete predsa prať v rukách a sprchovať sa pod hadicou, no nie? Myslite aj na toto.

Musí sa upratovať každú sobotu?

28.10.2017


Upratovanie je väčšinou pre každého totálna nočná mora. Len málokto si to vie poriadne užiť, tým si môžete byť istý. Je však jasné, že to väčšinou už ako keby spravidla viac baví ženy. Na druhej strane, prečo by to malo byť také ťažké, no nie? Takmer každý človek má v hlave zafixované, že sobota je deň, ktorý by sme mali venovať upratovaniu. Už odmalička nám naše mamy vtĺkali do hláv, že upratovanie je jednoducho základ. To je dôvod, prečo ho väčšina z nás začala neznášať už v takej skorej dobe. Každý z nás si chce v sobotu aspoň trochu oddýchnuť, je to proste deň, ktorý chceme stráviť v pohode a v pokoji. Nechceme ho celý premárniť upratovaním.

mrakodrap
 
Je jasné, že občas potrebujete, aby bol váš domov vyluxovaný. Rozhodne však nemusíte každý týždeň v sobotu od rána do večera behať po dome alebo po byte s handrou v ruke a s vysávačom. Existujú aj iné spôsoby, ako nechať váš domov uprataný aj bez toho, aby ste celý deň upratovali. Možno ste už o niektorých z nich počuli, no môžete si byť istý, že tieto rady zabezpečia to, že váš domov bude vyzerať upratane a jediné, čo budete musieť urobiť je, že ho v sobotu celý prebehnete vysávačom.

bílá kuchyně
 
Čo je základ? Základom je, aby ste mali doma čo najviac úložného priestoru. Nič si zbytočne nikdy nevystavujte, radšej všetko odložte do krabíc alebo do šuflíkov. Keď bude všetko poodkladané, všetko bude vyzerať upratane. Majte rozložených čo najmenej vecí a práve to vás odbremení od neustáleho odkladania. Taktiež je dôležité, aby ste všetko okamžite dávali na svoje miesto. Každá vec, ktorú doma máte musí mať svoje miesto, len tak dosiahnete to, že bude všetko presne tam, kde má byť. Napríklad, keď periete, hneď prádlo po vysušení poskladajte a odložte do skrine. Keď bude mať všetko svoje miesto, môžete si byť istý tým, že budete mať skutočne všade poriadok.

Ako pripraviť domácnosť na Vianoce?

19.10.2017


Vianoce sú obdobie, kedy všetkým občas naozaj hrabe. Je jasné, že sa to už akosi spája s Vianocami, no koniec koncov, každý z nás ich predsa prežíva úplne inak. Niekto ich vôbec neberie ako veľkú vec, iný naopak myslí len na to, ako si ich čo najlepšie užiť. Niekto ich zase berie ako niečo samozrejmé, niečo, čomu sa už v dnešnej dobe len zbytočne prisudzuje veľký význam. Otázkou však zostáva, čo je pred Vianocami skutočne nevyhnutné? Každý z nás má iné zvyky a každý z nás sa inak postaví k tomu, ako sa na ne pripraviť. Ale ako pripravujete vašu domácnosť?

oslava
 
Pripraviť domácnosť na Vianoce je niekedy skutočne veľké umenie. Na druhej strane z toho netreba robiť príliš veľkú vedu.
 
Práve preto vzniká v rodine veľmi veľa konfliktov. Ľudia to zvyknú príliš preháňať, čo sa týka výzdoby, čo sa týka upratovania, čo sa týka pečenia koláčov. Vtedy to proste jednoducho vedie k tomu, že nikto nie je s ničím spokojný a bum, hádka ako svet je na svete. Keď si však urobíte podrobný plán a nebudete všetko nechávať na tri dni pred Vianocami, môžete si byť istý, že sa vyhnete stresu a aj neželaným hádkam. Je však jasné, že niektoré veci sa nedajú robiť o dva týždne skôr.
 
Či chcete, alebo nechcete, vianočnému upratovaniu sa určite nevyhnete. Nemusíte sa však tváriť, ako keby ku vám mala prísť okresná hygienička. Nič sa nestane, ak tento rok okná neumyjete.

cukrovi
 
Môžete si byť istý, že okrem upratovania existujú aj iné spôsoby, ako vašu domácnosť pripraviť na Vianoce. No hlavné je, aby ste vy v sebe cítili vianočnú atmosféru. Na tom je to celé založené. To, ako bude vyzerať vaša domácnosť, to vo vás ten pocit buď umocní, alebo naopak potlačí. Ak si však myslíte, že všetko urobí len výzdoba, tak sa naozaj veľmi mýlite. Vianočná nálada je hlavne vo vás. Na druhej strane, mať pekné vianočné ozdoby, to váš dom alebo byt skutočne vylepší.