19.2.2024

Moderná dezinfekcia vody

To, že máme studňu na vodu ešte neznamená, že máme zdroj pitnej vody. Kvalita vody v studni musí byť pravidelne kontrolovaná, aby sme si mohli byť istí, že nie je škodlivá a že je chutná. To, akú kvalitu má vaša studňová voda ľahko zistíte pomocou domáceho testu vodu, ktorý za výhodnú cenu kúpite jednoducho v e-shope VODASERVIS. Je to obľúbený e-shop, v ktorom nájdete všetko potrebné na úpravu vašej vody z vodovodu, studne ale aj na úpravu vody v bazéne. Medzi najpopulárnejšími produktmi sa nachádza aj UV lampa, ktorá sa postará aj o dezinfekciu vody v studni https://www.vodaservis.sk/uv-lampa-dezinfekcia-vody/.

voda

Ľudia si tento spôsob dezinfekcie vody obľúbili hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade je to maximálna účinnosť a spoľahlivosť dezinfekcie. Voda dezinfikovaná UV lampou je zbavená vírusov, aj baktérií. Zároveň je výhodou UV lampy aj to, že ide o nechemický spôsob dezinfekcie vody, takže vo vode neostáva pachuť chemikálie a nemení sa ani jej vôňa. My vám odporúčame UV lampu Philips 55W. Ide o profesionálnu UV lampu určenú na dezinfekciu vody, ktorú vám ponúka známa značka Philips. Jej používanie zvládne naozaj každý, rovnako ako jej inštaláciu. Poteší vás výkonom, ale aj dlhou životnosťou. V e-shope VODASERVIS môžete zakúpiť aj náhradnú žiarovku pre túto UV lampu, takže jej používanie nekončí ani po skončení životnosti pôvodnej žiarovky.

voda z vodovodu

Ak vás netrápi znečistená voda, ale jej tvrdosť, vo VODASERVISE nájdete riešenie aj na tento nepríjemný problém. Vyberajte z veľkého množstva rôznych foriem zmäkčovačov vody, s ktorými bude voda zmäkčená. Ak potrebujete pomoc pri výbere toho správneho riešenia, či produktu pre vašu vodu, obráťte sa na zákaznícku linku e-shopu VODASERVIS, ktorá je dostupná na telefónnom čísle +421 918 099 615. Rovnako môžete využiť aj komunikáciu prostredníctvom e-mailu, pričom vašu správu odošlite na adresu info@vodaservis.sk.

Prečo je enegeticka certifikacia doležitá

16.11.2022

Energetická certifikácia budov https://www.certifikaciabudovy.sk/energeticky-certifikat/ je proces, ktorý poskytuje informácie o energetickej efektivite budovy a jej spotrebe energie. Cieľom certifikácie je poskytnúť informácie o energetickej náročnosti budovy pre jej obyvateľov a potenciálnych kupcov alebo nájomcov. Energetická certifikácia budov je proces, ktorý poskytuje informácie o energetickej efektivite budovy a jej spotrebe energie. Cieľom certifikácie je poskytnúť informácie o energetickej náročnosti budovy pre jej obyvateľov a potenciálnych kupcov alebo nájomcov.

energia

Certifikácia tiež pomáha pri rozhodovaní o opatreniach na zlepšenie energetickej efektivity budovy a môže byť požadovaná pri predaji alebo prenájme akejkoľvek budovy. Existuje niekoľko rôznych systémov certifikácie budov, medzi ktoré patria napríklad LEED, BREEAM a PASSIVHAUS. Každý systém má svoje vlastné kritériá a metodiky pre hodnotenie energetickej efektivity budovy. Napríklad systém LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) hodnotí budovy na základe ich environmentálnej dostupnosti, efektivity využívania energie a vody, kvality vnútorného prostredia a recyklácie odpadu. Energetická certifikácia zahŕňa niekoľko krokov, ako napríklad vytvorenie energetického auditu budovy, ktorý zahŕňa posúdenie spotreby energie a tepelnej straty budovy.

energia

Audit tiež zahŕňa posúdenie existujúcich zdrojov energie, ako napríklad kotolne, klimatizácie a osvetlenia. Na základe týchto informácií sa navrhujú opatrenia na zlepšenie energetickej efektivity budovy, ako napríklad izolácia strechy alebo zmena osvetlenia na úsporné LED žiarovky. Jedným z hlavných benefitov energetického certifikácie budov je, že poskytuje jasný a jednoduchý spôsob, ako posúdiť energetickej efektivitu budovy. To uľahčuje rozhodovanie pre potenciálnych kupcov alebo nájomcov o kúpe alebo prenájme budovy. Certifikácia tiež pomáha pri rozhodovaní o opatreniach na zlepšenie energetickej efektivity budovy.

Antigénové testy všeobecne

12.11.2022

Naša spoločnosť ponúka profesionálne služby v oblasti antigénových testov https://www.covidexpert.sk/antigenove-testy/ na COVID-19. Naše testy sú presné, rýchle a jednoduché, a preto sú ideálne pre zdravotnícke zariadenia, firmy a iné organizácie, ktoré potrebujú rýchlo a spoľahlivo testovať svojich zamestnancov alebo klientov. S našimi testami budete mať výsledky do 15-20 minút. Stačí vziať vzorku z nosa alebo úst pacienta a o niekoľko minút už budete vedieť, či je pozitívny alebo negatívny. Vďaka rýchlemu výsledku môžu byť pacienti okamžite izolovaní alebo pokračovať vo svojich aktivitách, čím sa zabráni šíreniu nákazy.

antigén test a rúško

Okrem toho naše testy prechádzajú prísnymi kontrolami kvality a sú certifikované podľa medzinárodných štandardov. To znamená, že môžete byť istí, že sú spoľahlivé a presné. Ponúkame balenia od 25 do 1000 antigénových testov, takže si môžete objednať presne toľko testov, koľko potrebujete. Nielenže naše antigénové testy na COVID-19 pomáhajú zamedziť šíreniu nákazy, ale tiež prinášajú úspory času a nákladov. Keďže sú jednoduché a nevyžadujú špeciálne vybavenie ani špecializovaný personál na ich vykonanie, môžete testovať viac ľudí za kratší čas a ušetriť tak peniaze na personál a vybavenie.

antigénový test v ruke

Naša spoločnosť vám navyše poskytne potrebné pokyny a návody pre vykonanie testov, aby ste mohli bez problémov vykonávať testy aj sami. Okrem toho sme vždy pripravení pomôcť s akýmikoľvek otázkami alebo problémami, ktoré by sa mohli vyskytnúť. Akútne situácie si vyžadujú rýchle riešenia. Preto garantujeme rýchle dodanie našich testov na vašu adresu. Kontaktujte nás a my sa postaráme o rýchle dodanie testov, aby ste mohli čo najskôr začať s testovaním. Ak hľadáte kvalitné, rýchle a jednoduché antigénové testy na COVID-19, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poskytneme viac informácií o našich produktoch a dohodneme sa s vami na realizácii vašej objednávky. Sme pripravení pomôcť vám a vašej organizácii s rýchlou a efektívnou prevenciou proti šíreniu COVID-19.

Harmonia v masáži

8.10.2022

Tantrické masáže sú náuka o harmónii, vnútornom i vonkajšom pokoji a slobode. Zároveň je to veľmi unikátne učenie darovania tantra masáží erotickej a spirituálnej podstaty, ktoré majú na ľudskú telo, psychiku i dušu veľmi priaznivé, ba až zázračne ozdravujúce a oslobodzujúce účinky. Doslovný preklad tantry, ktorá je indickým filozoficko-náboženským učením, je niečo ako pavučina, tkanivo a najrôznejšie synonymá k týmto prekladom. Tantrická masáž a tantrizmus je jednoducho jedným obrovským rozsiahlym tkanivom, akousi sieťou, ktorá nás všetky spája do hromady a vytvára tak jednu úžasnú tapisériu života.

žena

Samotná procedúra a program tantrických erotických masáží je veľmi hlboký, rituálny a duchovný. Cieľom masáží nie je len dosiahnuť uspokojenie fyzického tela tak, ako si to väčšina ľudí myslí a práve z tohto mylného dôvodu je tantrizmus odsudzovaný a spoločnosť sa nad ním pohoršuje. Skutočný význam je oveľa širší, mystickejší. Procedúry vo všeobecnosti pri erotických masážach pôsobia na tri úrovne. Prvou z nich je klasicky úroveň tela. To nie je nič nečakané, keďže sa jedná o masáž, ktorá je súhrou a hrou dotykov, pohybov a stimulácie všetkých častí ľudského tela nevynechávajúc a neprehľladnúc ani zóny intímnych partií.

žena

Ľudské telo je jeden úžasný, dychberúci, komplexný, komplikovaný, skvostný celok, v ktorom pretrváva naša myseľ a duša. Preto všetko, s čím sa za náš život stretneme, nás nejakým spôsobom poznačí. Všetky trápenia, bolesti, obavy, problémy, strachy, traumy, choroby, ale i nekončené radosti, šťastie, zážitky a veselé spomienky. Ďalšou úrovňou je úroveň emócii. Emócie sú pocity, ktoré skutočne veľmi zásadným spôsobom ovplyvňujú naše bytie, každodenný život a chod dní. Emócie sú niečo, čo je v dnešnej dobe regulované, skrývané a za čo sa veľa ľudí hanbí. Poslednou úrovňou je úroveň mysle.

Aké výhody pre telo poskytuje masáž lingamu?

29.5.2022

Pokiaľ sú podľa vás tantrické masáže kontroverzné, masáž lingamu bude pre vás pravdepodobne úplné nepredstaviteľnou záležitosťou. Nemali ste však podliehať rýchlemu odsudzovaniu, pretože tantra môže mať pre ľudské telo a jeho zdravie niekoľko dobrých benefitov. Keď ste doteraz nikdy o masáži lingamu nepočuli, na začiatok je dôležité si preložiť jej názov. Slovo lingam sa spoločne so slovom joni využíva ako bežné označenie v rámci tantrických masáží. Pôvod týchto slov možno nájsť v starodávnom tantrickom učení, ktoré pochádza z Indie. Čo sa týka významu týchto slov, názov Lingam sa používa pre označenie mužského pohlavného orgánu a slovo Joni sa využíva pri ženskom pohlavnom orgáne. Masáž lingamu je teda možné vyložiť ako masáž mužského pohlavného orgánu, čo môže byť pre mnohých práve problematickou záležitosťou. Počas tantrických masáží však dochádza k dotýkaniu a stimulácií pohlavných orgánov úplne bežne, pretože sa v tejto oblasti nachádzajú dôležité energetické body.

masážne doplnky

Stimuláciou týchto energetických bodov sa dá organizmus správne naladiť a zbaviť negatívnych energií a celotelového napätia či psychickej záťaže. Okrem toho prinášajú tantra masáže a špeciálne i masáž lingamu pre organizmus výhody vo forme vypudenia stresu a priaznivých terapeutických účinkov pre duševné zdravie. Dokážu zlepšiť stav rôznych druhov psychologických problémov či vnímania človeka ako seba samého.

mužská masáž

Vrátane duševného zdravia môže masáž lingamu pomôcť mužom zároveň aj s fyziologickými problémami, ako je napríklad predčasná ejakulácia. Tento problém trápi mnohých pánov a nie je sa za čo hanbiť. Opakovanými návštevami tantrického salónu dokážete predčasné uspokojenie zmierniť alebo aj úplne odstrániť. Ak by ste sa chceli dozvedieť o výhodách a priaznivých účinkoch tantrických masáží viac, navštívte Masáž lignamu stránka 2 Bratislava tantra, kde na vás čakajú podrobné informácie týkajúce sa tejto masážnej procedúry.

Sťahovanie s Bonusom

13.5.2022

Život so sebou prináša mnohé zmeny. Niekedy sú väčšie, inokedy menšie. Občas je to zmena účesu, inokedy zamestnania, alebo dokonca životného partnera. To sú zmeny s ktorými si musíte poradiť sami. Sú však zmeny pri ktorých potrebujete pomoc niekoho silného, spoľahlivého a skúseného, najmä ak sú to zmeny spojené s prenášaním a vynášaním ťažkých predmetov, či už pri kúpe a výmene nábytku, alebo iných ťažkých a nadrozmerných vecí, alebo pri zmene svojho bydliska, či kancelárie. Jednoducho, ak sa potrebujete presťahovať z bytu, domu, alebo kancelárie, čiže ak meníte svoje pôsobisko v rámci Slovenska, alebo EU a neviete si rady. Obráťte sa na – sťahovaciu firma Bonus, ktorá je pripravená vám pomôcť kedykoľvek, vrátane víkendov a sviatkov.

Sťahovanie s Bonusom rýchlo a bez problémov.

Pri sťahovaní často vzniká stres, zmätok a nepokoj, ale so sťahovacou firmou Bonus môžete ostať pokojný. Pre firmu Bonus je zákazník na prvom mieste a tak vám ponúka komplexné služby, ktoré inde len tak ľahko nenájdete a to všetko za prijateľné ceny s bonusom. To jsou sťahovacie služby Bratislava https://www.stahovanie-bonus.sk/, ktoré sa dokonale postará o všetky problémy spojené s prepravou, nakládkou a vykládkou prepravovaných vecí, pričom mimoriadne dbá o bezpečnosť a kvalitu prepravy tak, aby sa každá z prepravovaných položiek dostala na miesto určenia v neporušenom stave.

Sťahovanie s Bonusom, to sú spokojní zákazníci

Medzi jej ponúkané služby patrí taktiež vypratanie bytových i nebytových priestorov, ako sú pivnice, povaly, garáže a pod. Poradí si aj z odvozom starých a nepotrebných vecí ako je nábytok, pračka, chladnička atď., do zberných dvorov na šetrnú likvidáciu a bezpečne vám dopraví a vynesie váš novo zakúpený ťažký a nadrozmerný tovar až k vám domov. Váš nábytok, alebo aj osobné veci, vám nielen naloží, vyloží a prinesie na miesto ktoré si sami určíte, ale aj šetrne zabalí a vybalí, pričom si nemusíte robiť žiadne starosti s obalmi, firma Bonus vám ich poskytne sama. Bez problémov vám váš nábytok demontuje a zmontuje priamo na mieste, aby ste sa vy mohli venovať iným dôležitejším veciam. Sťahovanie Bonus je záruka kvality, serióznosti, rýchlosti a najmä spokojnosti svojich zákazníkov.

Senzuálne masáže

29.3.2022

Erotické masáže https://www.tantradiamond.sk/ sú dnes už v ponuke takmer na každom kroku, no dopriať si kvalitnú senzuálnu masáž v objatí luxusných priestorov a príjemnej atmosféry môžete len u nás. Tantradiamond Vám ponúka tie najlepšie a najzaujímavejšie senzuálne masáže. Naše tantra ladyes sa postarajú o Vás a vy sa tak budete cítiť ako v bavlnke. Sme salón zameraný výhradne na tantra masáže. Naše tantra ladyes sú špeciálne školené v tejto tantra oblasti, preto sa netreba ničoho obávať a netreba sa ostýchať. Stačí sa zveriť do rúk odborníčkam vo svojej profesii.

masážne oleje

V prvom rade je si treba uvedomiť že sa nejedná o priamy pohlavný styk aj keď sú tantra masáže častokrát spájané práve s erotickými masážami. Taktiež nečakajte obyčajnú masáž tela, pri ktorej si oddýchne a uvoľní sa ozaj iba Vaše telo. Tantra masáže sú spojené s masážou celého Vášho tela no v podstatnom slova zmysle je tantra masáž spájaná prevažne s Vašou vnútornou energiou a teda sexuálnou energiou. Túto Vašu sexuálnu energiu vo Vás tantra masérka musí pozdvihnúť aby ste Vy tak mohli zažiť a vychutnať si tú najlepšiu senzuálnu masáž. Vaše telo sa okamžite vzpruží a vy tak budete nasávať prúd novej čistej sily, ktorá Vám vydrží v zásobe po dlhý čas.

sexi postava

Nevylučujeme návykovosť tejto masáže a veríme, že ju budete chcieť určite absolvovať pomerne viackrát. Samotné tantra masáže prebiehajú v súkromných priestoroch kde sa budete nachádzať len Vy a Vami vybraná tantra ladyes. Doprajeme Vám tak súkromie a pokoj. Priestory sú vybavené luxusne a každý priestor disponuje sprchou, či kúpeľňou preto sa netreba obávať hygieny, ktorá je potrebná na 100% pri tomto druhu masáží. Vaše telo sa tak príjemne naladí na nadchádzajúce chvíle a vy si ich tak budete môcť spokojne užívať. Tantra programov máme pomerne viacero, preto je nutné vopred si vybrať. No verte, že každý sa oplatí vyskúšať, preto že každý je jedinečný a každý Vám dá mnoho.

24.1.2022

Tehotenské šaty pre Váš štýl

Každá žena sa chce cítiť dobre v každej chvíli a zvlášť sa chceme cítiť dobre v tom najväčšom životnom očakávaní. Chceme byť stále krásne aj keď sa možno nie vždy tak cítime. Áno, tehotenstvo býva vrtkavé a naše nálady počas tohto mimoriadne výnimočného obdobia taktiež. Preto nezúfajte a nemyslite si, že s pribúdajúcim bruškom a pár kilami naviac nemôžete myslieť na krásne módne kúsky.

tehotenské srdce

Je síce pravdou, že Váš šatník bude potrebovať nejaké kúsky naviac a samozrejme v trochu inom podaní. Ale predsa, buďme k sebe úprimné. Ktorá rada nenakupuje? Väčšina určite áno. A tehotenstvo je predsa super dôvod na nákup nového oblečenia. A dokonca aj pre tie z Vás, ktoré dvakrát radi nenakupujú, je u nás úplne jednoduché vybrať si z množstva krásnych a módnych trendových kúskov. Ponúkame Vám tie najkrajšie tehotenské šaty, ktoré spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na materiál a kvalitu. Máme pre Vás pripravené skutočne krásne a pohodlné tehotenské šaty v rôznom prevedení a v bohatých farebných tónoch. Tieto šaty si perfektne budete vedieť dopasovať aj na určité životné príležitosti, či už to bude každodenné nosenie alebo skôr potrebujete niečo na oslavu, niečo formálne a elegantné, tu si nájdete to pravé pre seba.

pohodlne šaty

Ponúkame Vám krásne kúsky šiat s rôznym strihom golierov, teplejšie šaty s vysokým hrejivým golierom v pletenom výzore ale aj Krásne a pohodlné šaty s lodičkovým a véčkovým výstrihom. Všetky sú v zodpovedajúcej potrebnej a vhodnej dĺžke a všetky sú z príjemných materiálov s dôrazom na Vaše zväčšujúce sa bruško. Šaty sú ponúkané taktiež v moderných štýloch a farbách či už si prajete skôr šaty/sveter, toto je správna stredná cesta, taktiež šaty, ktoré sú vhodné aj na každodenné nosenie a vytvoria Vám príjemný a pohodlný, ležérny look, ale aj šaty/mikina či šaty prizdobené mašľou v elegantných strihoch vhodné na oslavu a podobné slávnostné príležitosti. Jednoducho, u nás si určite vyberiete tie správne tehotenské šaty.

Predaj firmy s DPH

16.10.2021

Ak ste podnikateľ a máte firmu, ktorá už neprosperuje, a chcete zrušiť podnikateľskú činnosť, nemusíte tak platiť veľké poplatky za jej zrušenie, ale namiesto toho môžete firmu predať. Vyhnete sa tak zbytočným poplatkom, a takto môžete na firme doslova ešte „zarobiť“. Predaj firmy s DPH je jedinečnou šancou ako zarobiť na predaji neúspešnej firmy.

podpisany dokument

Následne táto firma je v ponuke firiem na predaj s DPH, kde je možné ju odkúpiť. Proces registrácie k DPH je veľmi komplikovaný, a trvá väčšinou viac ako 60 dní, týmto spôsobom sa vyhnete osobným pohovorom na daňovom úrade, poprípade aj možnej platbe zábezpeky na registráciu DPH. Táto čiastka môže byť v rozmedzí od 1 000 -500 000 eur. Z tohto dôvodu je pre mnohých podnikateľov rýchlejšou a prijateľnejšou cestou kúpa existujúcej firmy, ktorá je už registrovaná k DPH.

Predaj firiem registrovaných k DPH je v súčasnosti medzi podnikateľmi obľúbenou službou. Pretože samotný proces registrácie k DPH je komplikovaný a časovo náročný, kúpou firmy z našej ponuky, môžete podnikať ako platiteľ DPH v priebehu 24 – 48 hodín. Ušetrite tak 60 dní, čo predstavuje časové obdobie, potrebné na založenie a registráciu novej firmy k DPH. Kúpa firmy registrovanej k DPH je najrýchlejšou a najjednoduchšou formou spustenia podnikania na Slovensku. To dokazujú nielen referencie od spokojných klientov, ale aj odporúčania od advokátskych či účtovných kancelárií.

V prípade akýchkoľvek otázok, nás kontaktujte, a my vám radi a ochotne vysvetlíme všetky detailné informácie týkajúce sa procesu predaja firmy s DPH.

Garantujeme vám 100 % stav firiem, profesionálny a ľudský prístup ku klientom!

predaj firmy s DPH

V druhom prípade sú firmy, takzvané „ready made“ spoločnosti, ktoré boli založené výlučne za účelom ich následného predaja klientom. Tieto spoločnosti možno rozdeliť na novozaložené spoločnosti alebo spoločnosti s históriou. Ďalej či daná spoločnosť je platiteľom alebo nie je platiteľom DPH. Väčšinou ide o spoločnosti, ktoré sú pripravené na okamžité podnikanie, a to už v priebehu niekoľkých hodín.

Výhodou ready made spoločností je, že sú zapísané v obchodnom registri – teda majú pridelené IČO, sú registrované pre daň z príjmov – majú pridelené DIČ. Ďalej spoločnosť nemá žiadne záväzky, sú pripravené na rýchly prevod, a potrebné dokumenty sú pripravené našim advokátom.

V prípade kúpy ready made spoločnosti, je, že daná cena firmy je už konečná a zahŕňa zmenu spoločníka, konateľa, sídla a obchodného mena. Rozšírenie alebo zúženie predmetov podnikania. Ďalej zahŕňa úplné znenie zakladateľskej listiny (spoločenskej zmluvy), zmluvu o prevode obchodného podielu, a súdny poplatok za zápis zmien v OR.

Navštívte náš web a zistite potrebné informácie o predaji vašej firmy!

Profesionálne čistenie potrubia a kanalizáce.

26.9.2021

Stáva sa to pomerne často v každej domácnosti. Najprv voda v kuchyni či kúpeľni odteká veľmi pomaly, neskôr začíname pociťovať šíriaci sa nepríjemný zápach. Až voda jedného dňa prestane odtekať úplne. Ak to v domácnosti dospeje až do tohto štádia, tak v tejto chvíli aj najväčší flegmatici a odporcovia domácich prác začínajú byť nervózni a skúšajú tento stav zmeniť. Ak nezaberie klasické mechanické čistenie, prichádzajú na rad najrôznejšie chemické prípravky na čistenie odtokových potrubí. No čo robiť, ak nezaberie vôbec nič?

upchate wc

V tejto chvíli je už jasné, že bez zásahu profesionálov na čistenie potrubí to asi nepôjde. Dobrou správou v tejto situácii je skutočnosť, že dnes už existujú spoločnosti, ktoré sa špecializujú presne na tento druh problémov. Spôsob, akým sa kanalizácia vyčistí sa volá krtkovanie. Ide o čistenie kanalizácie či odtokov mechanickými, elektromechanickými alebo vysokotlakovými prístrojmi. Profesionálna firma vyrieši váš problém pri upchatom umývadle, WC odtoku, kanalizácii, či pomôže s vyčistením kanalizačných vpustí a dažďových zvodov. Samotné čistenie rôznych kanalizácii prebieha najčastejšie spôsobom vysokotlakového čistenia, ktoré je v súčasnosti najmodernejšou a najviac efektívnou metódou údržby kanalizácie a potrubia. Táto technológia čistenia dokonale vyčistí kanalizáciu od všetkých usadenín a nečistôt. Vďaka vysokotlakovej technológii je tu minimálna pravdepodobnosť poškodenia potrubia a nie je problém ani s potrubiami o dĺžke 60-100 metrov.

monitoring kanalizácie

Ak vás trápia problémy s kanalizáciou a ste z Dunajskej Stredy alebo z jej okolia, pomoc vám poskytne krtkovanie Dunajská Streda. Spoločnosť AB-Krtkovanie vyrieši kedykoľvek všetky problémy s kanalizáciou či upchatým potrubím na vysokej profesionálnej úrovni použitím tých najmodernejších metód údržby kanalizácie a potrubia.